I Ustroński Triatlon Górski - czyli ostatni start na nartorolkach w 2016 roku

opublikowano: 28 października 2016 autor: Redakcja
W pierwszą sobotę listopada 2016 roku w Ustroniu będzie można wystartować w nietypowym, bardzo narciarsko-nartorolkowym triatlonie. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach. Wynik zależeć będzie od szybkości pokonania trasy na nartorolkach, rowerze i w biegu z kijami.

Klasyczny triatlon, na który składa się pływanie, jazda na rowerze po szosie i bieg lekkoatletyczny, to jedna z bardziej popularnych dyscyplin w Polsce uprawianych amatorsko. Ustroński Triatlon Górski, który mamy nadzieję, przypadnie do gustu entuzjastom nartorolek, to trzy aktywności będące popularną i efektywną metodą treningu narciarskiego.

plakat W sobotę 5 listopada o godzinie 11:00 w Ustroniu po raz pierwszy odbędą się zawody, w których uczestnicy zmierzą się w wyścigu kolarskim w terenie na dystansie 3 km, biegu z kijami na trasie o długości 1 km i jeździe na nartorolkach techniką klasyczną na odcinku 850 metrów. Zawodnicy startować będą indywidualnie.

Na odcinku kolarskim zawodnicy ścigać się będą w terenie. Trasa została tak opracowana, że można ją pokonać na rowerze górskim lub crossowym. - Na crossie da się ją przejechać, ale lepszy będzie rower MTB - objaśnia Andrzej Nowiński z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego współorganizującej zawody. Osoby, które nie mają własnego roweru lub obawiają się trudności z jego transportowaniem, mogą wypożyczyć sprzęt na miejscu. - W Ustroniu są dwie wypożyczalnie, będę z nimi rozmawiał w przyszłym tygodniu, by ich przygotować, że mogą mieć klientów. Będą na pewno gotowi - uspakaja Nowiński.

Odnośnie rywalizacji na nartorolkach, nie wprowadzono ograniczeń wobec sprzętu. Wystarczy, że będą to nartorolki do techniki klasycznej. Koła o dowolnej prędkości.

Zawody odbędą się w Ustroniu Jaszowcu, a start i meta zlokalizowane przy ulicy Turystycznej przy Hotelu Kolejarz. Biuro zawodów będzie się mieścić w recepcji hotelu w dniu zawodów i czynne będzie od 8:00 do 10:30.

Zapisy możliwe tylko na miejscu przed zawodami. Przewidziano opłatę startową 20 zł płatną gotówką w biurze zawodów. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy - żele energetyczne i napoje izotoniczne, pamiątkową statuetkę i gadżety z Ustronia. Wszyscy zostaną też poczęstowani gorącymi napojami, zupą kwaśnicą i kiełbasą. Posiłki funduje Hotel Kolejarz. Dla najlepszych sportowców (piątki kobiet i mężczyzn) przygotowano cenne nagrody rzeczowe, jak też  medale.

Portal nartorolki.pl objął imprezę swoim patronatem medialnym.

zaktualizowano piątek, 28 października 2016 14:56
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.