Klasykiem na nartorolkach 23 lipca w Lasówce

opublikowano: 16 lipca 2016 autor: Redakcja

W pierwszych zawodach w 2014 roku wystartowało 19 zawodników

W pierwszych zawodach w 2014 roku wystartowało 19 zawodników
W trakcie tegorocznych Dni Lasówki - święta niewielkiej, przygranicznej miejscowości na Dolnym Śląsku, już po raz trzeci odbędą się zawody na nartorolkach techniką klasyczną. Zawodnicy będą się ścigać na asfaltowej, leśnej trasie, na dystansie 8 km.

Trasa zawodów w całości prowadzi w lesie i jest zamknięta dla ruchu samochodów. Zawodnicy będą biec na tzw. wahadle, czyli do końca asfaltu i z powrotem. Trasa nie jest wymagająca pod względem kondycyjnym. Zaraz po starcie uczestników czeka kilkusetmetrowy podbieg. Później droga wypłaszacza się, a asfalt biegnie po terenie lekko pofałdowanym. Na trasie jest kilka zjazdów, choć nie są bardzo strome, mogą sprawić trudność osobom nieprzywykłym do szybkiej jazdy na nartorolkach na pochyłościach. Więcej o trasie zawodów przeczytasz w naszym opisie Leśna trasa w Lasówce.

Zawody odbędą się w sobotę 23 lipca 2016 roku o godzinie 15:00. Wcześniej należy zarejestrować się na formularzu przez internet lub osobiście w dniu zawodów na Wiejskiej Polanie w Lasówce (jadąc od strony Zieleńca, nieco dalej niż miejsce startu zawodów, łatwo znaleźć, bo ogrodzony teren znajduje się tuż przy drodze). Start jest bezpłatny.

Organizator przewidział klasyfikacje open osobno dla kobiet i mężczyzn. Nie zaplanował natomiast nagradzania w kategoriach wiekowych, ani innych. Wszyscy startujący mają za to otrzymać pamiątkowe medale.

W zawodach obowiązuje ograniczenie wobec sprzętu. Do startu dopuszczeni będą uczestnicy z nartorolkami do techniki klasycznej wyposażonymi w czarne koła do średnicy 90 mm. Praktycznie wszystkie dostępne w Polsce nartorolki treningowe do klasyka spełniają te wymagania. Obowiązkowy jest także kask.

zaktualizowano sobota, 16 lipca 2016 12:23
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.