Na Podlasiu i Mazowszu startuje nowy cykl zawodów na nartorolkach

opublikowano: 01 czerwca 2016 autor: Redakcja
Cztery spotkania, w tym dwa pierwsze to Siedlce i Supraśl. Serial startuje już 12 czerwca. Początkowo był tworzony z myślą o zawodnikach zrzeszonych w PZN, ale po naszych namowach do udziału w cyklu będą dopuszczeni amatorzy, z osobną klasyfikacją, medalami i nagrodami.

Pierwsze zawody z planowanych czterech odbędą się w drugą niedzielę czerwca w Siedlcach. Kolejne już tydzień później, w sobotę 18 czerwca w Supraślu. Kolejne dwa spotkania mają się odbyć we wrześniu lub październiku. Dat i miejsc jeszcze nie wyznaczono. Do klasyfikacji generalnej będą liczyć się punkty uzyskane w trzech najlepszych startach.

Cykl początkowo planowany był z myślą o młodych zawodnikach klubowych. Pierwsze komunikaty pomijały starty i klasyfikacje amatorów. Po naszych namowach Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Waldemar Leszczyński stanął na wysokości zadania i po konsultacjach z pozostałymi organizatorami zgodził się uwzględnić także klasyfikację amatorów we wszystkich zawodach, jak też w klasyfikacji łącznej.

We środę 1 czerwca otrzymaliśmy informację, że:

  • amatorzy startują razem z seniorami,
  • będzie prowadzona osobna klasyfikacja dla amatorów,
  • najlepsze trójki mężczyzn i kobiet wśród zawodników niezrzeszonych otrzymają medale i dyplomy,
  • najlepszy amator otrzyma nagrodę, podobnie jak zwycięzcy wszystkich innych kategorii.

Ponieważ wcześniej nie przewidziano udziału amatorów w tych zawodach, zaplanowany budżet nie pozwala na sfinansowanie dodatkowej kategorii. Dlatego od amatorów będą pobierane symboliczne opłaty startowe w wysokości 10 zł.

Dziękujemy organizatorom zawodów za otwarcie cyklu. Nam, polskim nartorolkarzom, nie pozostaje teraz nic innego, jak w nim wystartować.

Pod artykułem załączamy komunikat organizatora dotyczący zawodów, które mają się odbyć 18 czerwca w Supraślu (drugie w serii). W stosunku do pierwszej zapowiedzi nastąpiła zmiana. Wydłużono dystanse biegów w najstarszych grupach. Zamiast na 5 km, będą się ścigać na 10 km.

zaktualizowano czwartek, 16 czerwca 2016 06:29
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.