Przyjmujemy zgłoszenia na kwietniowy Weekendowy Kurs Nartorolkowy

opublikowano: 08 kwietnia 2017 autor: Redakcja
To już czwarty sezon, gdy portal nartorolki.pl wraz z nabiegowkach.pl organizują kursy nartorolkowe. Od 21 do 23 kwietnia w Beskidzie Śląskim (Wisła i Istebna) odbędzie się otwarty Weekendowy Kurs Nartorolkowy dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się poprawnie biegać na nartorolkach, postawić pierwsze kroki na małych kółkach lub zyskać porady jak przeskoczyć na kolejny poziom zaawansowania. Zapisy już są otwarte!

Jak sama nazwa wskazuje kurs trwa w weekend. W jego trakcie zaplanowano zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym łącznie 8 godzin na nartorolkach na specjalistycznych torach nartorolkowych w Wiśle i Istebnej. Przewidziano m.in. szkolenie z hamowania, skręcania, różnych kroków biegowych, łączenia tych kroków i podbiegania. Indywidualna analiza wideo z bogatym komentarzem trenera prowadzącego pozwoli każdemu zrozumieć swoje błędy i zyskać informacje, jak je poprawić.

Miejscem kursu jest Beskid Śląski. Jak zwykle wybraliśmy to miejsce, ponieważ do Wisły łatwo dojechać. Z centralnej Polski na Śląsk prowadzi autostrada A1, krzyżująca się z A4, od Żor niemal do samej Wisły można dostać się dwupasmową w każdym kierunku szybką drogą. O wyborze miejsca zdecydowała też doskonała infrastruktura, zaprojektowane do biegania na nartorolkach tory, odpowiednie ukształtowanie terenu, jak też bogata tradycja narciarska i nartorolkowa regionu.

Kurs prowadzi bardzo kompetentna kadra. Głównym szkoleniowcem jest Józef Michałek, trener teamu nabiegowkach.pl, przez 8 lat prowadził kadrę biegów Polskiego Związku Narciarskiego, trener licencji A wykształcony na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Zapraszamy miłośników nartorolek na dowolnym poziomie zaawansowania. Także tych na początku swojej przygody z nartorolkami. Po trzech sezonach mamy doświadczenia, które wskazują, że osoby początkujące po dwóch dniach szkolenia często radzą sobie na małych kółkach lepiej, niż osoby uczące się samodzielnie przez wiele miesięcy. Wszyscy, którzy na nartorolkach jeżdżą już od dłuższego czasu, najczęściej ucząc się samodzielnie, potrzebują też korekt w technice, czy wskazówek i ćwiczeń pozwalających im osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Wiele takich osób wymaga nieraz cofnięcia się do podstaw, by zrozumieć zasady techniki i od zera poskładać je w całość.

Robimy wszystko, by ułatwić uczestnikom udział w kursie. Organizujemy noclegi, sprzęt dla wszystkich, którzy go nie posiadają, jeśli trzeba pomagamy umówić się na wspólny dojazd do miejsca zakwaterowania. Wystarczy odrobina mobilizacji i zapału, by bieganie na nartorolkach stało się łatwiejsze, efektywniejsze, szybsze. Zapraszamy.

Wszystkie szczegóły dotyczące kursu, jak też formularz zapisów, znajdują się w bratnim portalu nabiegowkach.pl.

PRZEJDŹ DO SZCZEGÓŁÓW KURSU

zaktualizowano sobota, 08 kwietnia 2017 11:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.