Sprawdź się w trzech konkurencjach nartorolkowych na V Rolkowisku w Wesołej

opublikowano: 20 września 2021 autor: Redakcja
25 września na Rolkostradzie w warszawskiej dzielnicy Wesoła odbędzie się piąta edycja Rolkowiska, w ramach której zostana rozegrane Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach.

Impreza wymyślona i organizowana przez entuzjastów małych kółek z Towarzystwa Narciarskiego Biegówki wpisała się już na stałe w jesienny kalendarz zawodów nartorolkowych w Polsce. To wydarzenie dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania, wieku, czy rodzaju sprzętu. W ostatnią sobotę września na Rolkostradzie w warszawskiej dzielnicy Wesoła będzie można pościgać się na wrotkach, hulajnogach i przede wszystkim nartorolkach: klasycznych, łyżwowych oraz z kołami pompowanymi. Kto potrafi biegać na wszystkich trzech rodzajach nartorolek, może wystartować w każdej grupie, mając szansę na podium i nagrody przyznawane dla każdej klasyfikacji osobno.

Zawodnicy będą w ramach jednej techniki startować indywidualnie i pokonywać trasę długości 1250 metrów. Trzeba zaliczyć dwa takie biegi, a suma czasów w nich uzyskanych zadecyduje o miejscu na liście wyników. Organizatorzy tak zaplanują godziny rozpoczęcia każdej konkurencji, żeby chętni mogli zmierzyć się we wszystkich technikach, czyli klasycznej, dowolnej oraz na kołach pompowanych, na których będzie do pokonania także odcinek terenowy. W rywalizacji na nartorolkach klasycznych i łyżwowych obowiązują koła z czarnej gumy.

Więcej informacji:

zaktualizowano poniedziałek, 20 września 2021 21:11
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.