W ostatnią niedzielę października w Ustroniu pościgasz się klasykiem na nartorolkach

opublikowano: 08 października 2020 autor: Redakcja
W niedzielę 25.10.2020 roku o godzinie 12:00 w Ustroniu odbędą się XI Międzynarodowe Mistrzostwa Ustronia w Sprintach Techniką Klasyczną. Zawodnicy zmierzą się na nartorolkach na wahadłowej trasie, która zazwyczaj ma łączną długość nie większą niż 2 km. Przygotowano medale pamiątkowe dla wszystkich startujących i nagrody dla pierwszych czwórek na mecie.

Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na nartorolkach odbywają się tradycyjnie na Bulwarach Nadrzecznych. W tym sezonie ze względu na remont bulwarów impreza odbywa się później, datę wyznaczono na 25 października. Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na 12:00.

Zawodnicy ścigają się na nartorolkach do techniki klasycznej wyposażonych w koła o średnicy nie większej niż 80 mm, obowiązkowo z czarnej gumy. Start do biegu jest indywidualny, a trasę pokonuje się wahadłowo, czyli do końca wyznaczonego odcinka i z powrotem do startu/mety. Organizator nie podaje w regulaminie dystansu, z reguły w poprzednich latach do pokonania było między 1,5 a 2 km. Trasa jest prosta i płaska. Jedyną trudnością jest nawrót o 180 stopni w połowie trasy.

Zapisy do biegu prowadzone są na miejscu przez rozpoczęciem imprezy. Biuro zawodów zlokalizowane jest przy starcie i czynne od 9:00 do 11:50. O 11:50 odbędzie się krótka odprawa, na której zostanie podany m.in. interwał czasowy startu zawodników. Opłata startowa wynosi 30 zł, dzieci płacą o połowę mniej. Dekoracje przewidziano bezpośrednio po zawodach i podliczeniu wyników.

Więcej informacji znajdziesz w załączonym pod tekstem (w plikach do ściągnięcia) regulaminie i programie imprezy.

zaktualizowano czwartek, 08 października 2020 08:17
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.