Znamy już dużo szczegółów rajdu Skikome w 2021 roku

opublikowano: 17 grudnia 2020 autor: Redakcja
Rajd na rolkach i nartorolkach terenowych, który od 10 lat odbywa się na Pomorzu, w 2021 roku ma być poprowadzony po najpiękniejszych zakątkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To druga edycja pod nazwą Skikome na Morenu. Można już zapamiętać datę 5 czerwca i szykować formę na jedyną taką polską sportowo-towarzyską imprezę dla miłośników pompowanych kół.

- To będzie jubileuszowy, 10. rajd na kołach pompowanych, jaki zorganizuję. Pierwszy z Westerplatte na Hel był moim jednoosobowym sprawdzianem. Potem ten nartorolkowy maraton przyjął nazwę Road to Hell. Jeszcze później pojawiła się impreza Skikome na Kaszebe. I tak skikając po Kaszubach i lasach morenowych Trójmiasta doskikamy do roku 2021 roku - wspomina dekadę jazdy i organizacji imprez Jerzy 'Jodyna' Buczkowski - prezes gdańskiego klubu Katownia i główny organizator najbardziej znanego polskiego rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych.

W 2021 roku impreza pod nazwą Skikome na Morenu 2 ma odbyć się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jak zwykle oprócz najważniejszej części programu, czyli wspólnego przejazdu uczestników rajdu zaplanowaną trasą, można liczyć na imprezy towarzyszące, w tym część integracyjną. Sam rajd, który ma charakter towarzyski, bez współzawodnictwa, poprowadzony zostanie pętlą w dużej części terenową, od Kapitanatu Gdańskiego Portu do Orłowa przez trzy mola: Brzeżno, Sopot i Orłowo, a następnie przez kompleks lasów Trójmiejskiego parku Krajobrazowego zahaczając o jego punkty widokowe czyli: Wzgórze Strzeleckie, Zajęcze Wzgórze, Wzgórze Pachołek, Cycek Brunhildy (to nazwa własna Klubu Katownia), Wzgórze Szubieniczne i Górę Gradową, po czym uczestnicy wrócą do miejsca startu. Długość trasy liczona jest w dziesiątkach kilometrów.

Ze względu na ukształtowanie terenu przejazd organizowany jest z myślą o posiadaczach rolek i nartorolek z pompowanymi kołami, przede wszystkim o średnicy 200 mm (8 cali). Trasa ma być jednak przejezdna także na kołach 150 mm (6 cali). Mile widziani są także asystenci na rowerach górskich - czyli osoby towarzyszące.

Skikome na Morenu w 2021 roku rozpocznie się wieczorem w piątek 4 czerwca, sam rajd z sobotę 5 czerwca, po którym zaplanowano część towarzysko-integracyjną. W niedzielę 6 czerwca dla chętnych przewidziano dodatkową aktywną atrakcję, po czym nastąpi wyjazd do domów.

Podczas 10. edycji rajdu twórcy nie zapewniają noclegów, przyjeżdżający będą musieli zorganizować je sobie we własnym zakresie. Organizatorzy przygotują jednak sugestie atrakcyjnych miejsc w przystępnych cenach i blisko miejsca startu.

Organizatorami wydarzenia są: Pomorskie Towarzystwo Rollskiturowe, Klub Katownia, Jodyna i wspierający ich przyjaciele.

Jeśli masz już za sobą udział w jednej z poprzednich imprez z pewnością zobaczymy się także w 2021 roku. Jeśli debiut jeszcze przed Tobą, warto zaplanować sobie start w dziesiątej, jubileuszowej edycji rajdu i w formie noworocznego postanowienia dobrze się do niego przygotować.

zaktualizowano czwartek, 17 grudnia 2020 17:54
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.