Rolkostrada w Wesołej ma być oświetlona - głos może oddać każdy warszawiak

opublikowano: 18 czerwca 2018 autor: Redakcja
Jedyny w Warszawie nartorolkowy obiekt powstał dzięki działaniom aktywistów z Wesołej i lokalnej społeczności. W tym roku opiekunowie Rolkostrady chcą walczyć o środki z budżetu partycypacyjnego na oświetlenie obiektu. Pomóc może każdy warszawianin oddając swój głos.

Trasa nartorolkowa w warszawskiej Wesołej powstała dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności. Rolkostrada, a właściwie jej pierwszy fragment, z którego od kilku lat korzystają miłośnicy nartorolek, łyżworolek, deskorolek, czy hulajnóg, to jeden z niewielu przykładów w naszym kraju, gdy rolkowa infrastruktura powstała i rozwija się dzięki zapaleńcom, a nie klubom, urzędnikom, czy związkom sportowym.

W naszym niszowym sporcie jest tak, że jeśli miłośnicy małych kółek sami nie zorganizują infrastruktury, czy zawodów, nikt za nich tego nie zrobi. Dlatego też przykład Wesołej, gdzie udało się urzeczywistnić marzenia i stworzyć namiastkę nartorolkowej trasy, jest tak ważny dla całego kraju. Wystarczy pójść w ślady społeczników z tej jednej z warszawskich dzielnic.

Największym priorytetem jest wydłużenie rolkowej trasy, która obecnie liczy około 700 metrów. - Ze względu na plany budowy wschodniej obwodnicy Warszawy przebiegającej przez Wesołą, wstrzymujemy się chwilowo z wydłużaniem Rolkostrady. Poczekamy na plany przebiegu arterii dla pojazdów, gdy będą już pewne, będzie wiadomo jak poprowadzić dalszą część Rolkostrady - tłumaczy Katarzyna Witek, lokalna działaczka, instruktorka nartorolek i Skike oraz animatorka społecznych inicjatyw. I dodaje: dążymy do tego, żeby Rolkostrada miała co najmniej 3 km długości.

Społeczność Wesołej nadal prowadzi działania i w tym roku planuje pozyskać finansowanie na oświetlenie Rolkostrady zgłaszając do budżetu partycypacyjnego odpowiedni projekt. - Złożyłam ten projekt, aby podnieść bezpieczeństwo jazdy na Rolkostradzie. Jako osoba prowadząca zajęcia i trenująca w tym miejscu liczę na to, że projekt zwycięży - mówi Katarzyna Witek.

Bardzo prosimy nartorolkową społeczność o oddanie głosu w Warszawskim Budżecie Partycypacyjnym na Projekt nr 17 w Dzielnicy WESOŁA. Przypominamy, że głosować może każdy, kto wpisze warszawski adres zamieszkania.

Jak zagłosować?

  1. Wejdź na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl
  2. Podaj adres e-mail, na który przyjdzie link aktywacyjny.
  3. Dopiero po kliknięciu w link, będzie możliwe oddanie głosu - Wybierz Dzielnicę Wesoła.
  4. W Dzielnicy Wesoła jest tylko jeden obszar, więc nie wybierasz obszaru.
  5. Wybierz projekt nr 17 „Rolkostrada oświetlenie".
  6. Wpisz swoje dane osobowe.
  7. Zagłosuj.
zaktualizowano poniedziałek, 18 czerwca 2018 15:37
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.