Bezpieczniej na nartorolkach dzięki sensorowi Tocsen

opublikowano: 30 marca 2020 autor: Redakcja
Niemiecka firma Tocsen oferuje w sprzedaży niewielkie, elektroniczne urządzenie, które w razie wypadku podczas uprawiania sportu zaalarmuje najbliższych i innych użytkowników w pobliżu. Gadżet wielkości nakrętki od butelki montowany jest na kasku, a do jego działania niezbędna jest pracująca aplikacja na smartfonie.

O tym, że nowoczesne samochody autonomicznie informują o wypadku, każdy słyszał już wielokrotnie. Ale co, gdy wypadek zdarzy nam się na nartorolkach lub podczas uprawiania innego sportu? Jeśli tylko tę aktywność uprawia się w kasku, można skorzystać z nowatorskiego rozwiązania pod nazwą Tocsen.

Tocsen to niewielkie urządzenie przyklejane do kasku. Produkowane jest w całości w Niemczech. Dostępne w dwóch kolorach - ciemno różowym i czarnym. Jego cena na początku 2020 roku wynosiła 80 EUR. Do działania niezbędny jest smartfon z Bluetooth, odbiornikiem GPS i zainstalowaną aplikacją producenta. Wymagane jest także połączenie z internetem, ale system przesyła minimalną ilość danych, działa sprawnie nawet z protokołem GPRS, a do tego nie trzeba wykupywać internetowych pakietów danych, czy abonamentów.

Rejestrując się w systemie Tocsen należy podać numery telefonów osób, które powinny być powiadomione w razie wypadku. System zadziała sprawnie, jeśli przed podjęciem aktywności fizycznej włączysz aplikację w swoim telefonie.

Jak to działa? Jeśli się wywrócisz, system w pierwszej kolejności zapyta Cię, czy wszystko w porządku. Jeżeli nie zareagujesz, o fakcie zostaną poinformowane osoby, których numery telefonów zostały wpisane podczas rejestracji. Sygnał o zdarzeniu i potrzebie pomocy zostanie wysłany także do innych użytkowników Tocsen znajdujących się w pobliżu. Dzięki GPS lokalizacja osoby, która uległa wypadkowi, może odbywać się szybko i precyzyjnie.

Tocsen został w 2020 roku wyróżniony przez kapitułę największych sportowych targów na świecie ISPO znakiem ISPO Brandnew. W ten sposób wyróżniane są najciekawsze startupy, które wg jury mają szansę odnieść sukces na rynku sportowym.

Więcej informacji na stronie www.tocsen.com niestety obecnie dostępnej tylko w wersji niemieckojęzycznej.

zaktualizowano poniedziałek, 30 marca 2020 12:07
Oceń artykuł
(1 głos)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.