Skike wreszcie pomyślało o delikatnych łydkach

opublikowano: 08 czerwca 2012 autor: Redakcja
Wśród akcesoriów Skike pojawiły się zamienniki opasek obejmujących łydki w rolkach Skike VX Solo i Twin. Mają poprawić komfort użytkowania rolek przez osoby, które narzekały na uciskanie i obtarcia łydek.

Na dyskomfort jazdy ze standardowymi opaskami zwracaliśmy uwagę podczas testów Skike VX Twin, przeprowadzonych przez nas niedługo po pojawieniu się rolek w sprzedaży. Test prowadziły trzy osoby, wszystkie skarżyły się na bolesność nogi nad kostką, w miejscu utrzymywania przez opaskę. U jednego z testujących jazda dłuższa niż 30 minut kończyła się głębokimi obtarciami skóry. Źródłem problemów były przede wszystkim ostre kanty na górnej i dolnej krawędzi opasek.

Stare (po lewej) i nowe opaski.

Domowym sposobem

Frotka założona na łydkę to rozwiązanie wszystkich problemów z opaską wiązań w Skike VX. Jednym z prostych, domowych sposobów na zapobieganie obtarć łydki jest zakładanie frotowych opasek, takich jakie tenisiści noszą na przegubach dłoni. Pozwala to nie tylko na zwiększenie komfortu, ale także jazdę w krótkich spodenkach (producent zaleca jazdę zawsze w długich spodniach lub podkolanówkach, gdyż bezpośredni styk gumowych opasek ze skórą, może powodować odparzenia). Wybierając frotki należy wybrać najdłuższe, aby ich końce sięgały dalej niż krawędzie opasek.

Najwyraźniej osób utyskujących na ugniatanie łydek było więcej, gdyż producent zdecydował się zaoferować zamienniki. Są one wykonane z gumy o mniejszej gęstości, trochę bardziej miękkiej, a co najważniejsze, krawędzie opasek mają bardzo łagodne łuki - zrezygnowano z ostrych kantów.

Zamiana opasek jest dziecinnie prosta i nie wymaga narzędzi. Wystarczy zdjąć stare gumowe okładziny z metalowego elementu konstrukcyjnego opaski i na ich miejsce nałożyć nowe. Taka operacja trwa tylko chwilę.

Po tej zmianie komfort jazdy na rolkach wyraźnie się poprawia. 45 - minutowy test w wykonaniu tego samego użytkownika, który tak cierpiał przy pierwszych testach Skike VX, zakończył się bez obtarć i bolesności łydek.

Wymiana opasek w trzech krokach.

Opaski do testów dostarczyła firma: rollski.pl.

zaktualizowano piątek, 08 czerwca 2012 20:08
Oceń artykuł
(1 głos)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.