nartorolki.pl > Sprzęt > Pokrowce na nartorolki – dlaczego warto mieć i jakie [PRZEGLĄD]

Pokrowce na nartorolki – dlaczego warto mieć i jakie [PRZEGLĄD]

Pokrowce na nartorolki – dlaczego warto mieć i jakie [PRZEGLĄD]

Pokrowce – torby na nartorolki – pozwalają na wygodne ich przenoszenie, a także ochronę w transporcie i podczas przechowywania. Przygotowaliśmy krótkie porównanie pokrowców dostępnych na polskim rynku.

Mamy tylko dwie ręce, to za mało, by za jednym razem przenieść dwie nartorolki, dwa kije, dwa buty, kask i inne akcesoria. Mimo to, często tak właśnie targamy sprzęt. Kto tego próbował z pewnością nie raz wypuszczał ekwipunek z dłoni. Chwyć na raz dwie nartorolki jedną ręką i zanieś je do bagażnika auta. Gwarantowane, że przynajmniej jedna z nich wypadnie, a upuszczona z wysokości metra lub wyższej, może ulec zniszczeniu przy zetknięciu z twardym podłożem. Chowając je w pokrowcu, który łatwo uchwycisz w dłoni lub jeszcze lepiej zawiesisz na ramieniu, zapewniasz nartorolkom bezpieczeństwo w transporcie.

Większość dostępnych na rynku nartorolkowych pokrowców zostało uszytych z wodoodpornych materiałów. To znaczy, że jeśli schowasz do środka mokry, czy zabłocony sprzęt, uchronisz tym samym swoje ubranie, czy tapicerkę samochodu, przed zabrudzeniem, a nawet zniszczeniem. Pamiętaj tylko, by po powrocie do domu wyjąć wilgotny sprzęt w celu umożliwienia wyschnięcia.

Niektóre pokrowce pozwalają nie tylko przechowywać i przenosić nartorolki, ale także inne części ekwipunku. W większych zmieści się nawet kask, czy buty. Taki pokrowiec staje się wówczas torbą, w której możesz wygodnie przenosić niemal wszystkie części swojego wyposażenia.

nartorolki - sklep

Sprawdź ofertę największego polskiego sklepu z nartorolkami nartorolkowy.pl.

Pokrowce dostępne w Polsce

Sprawdziliśmy jakie pokrowce są dostępne w polskich sklepach i przedstawiamy je poniżej w kolejności od najtańszych. Zestawienie uwzględnia najpopularniejsze nartorolkowe torby i pokrowce, które znaleźliśmy w polskich sklepach w maju 2019 roku.

Fischer

Pokrowiec potentata na rynku narciarskim ma nietypową budowę. Nie tworzy prostopadłościanu, ma tylko dwie boczne ściany. Wg danych producenta pomieści jedną parę nartorolek, z praktyki wynika, że mieszczą się też dwie pary. Torba wyposażona została w uchwyt do przenoszenia w dłoni. W ofercie jest też wersja większa, na trzy pary nartorolek.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 104 cm x 25 cm x (brak podanej wysokości)

Cena: 79 zł (na 1 parę) / 109 zł (na 3 pary)

Vexa

Duży pokrowiec mogący bez trudu pomieścić do 3 par nartorolek sportowych, spokojnie mieszczą się w nim dwie pary nartorolek terenowych z kołami o średnicy 15 cm. Gdy masz tylko jedną parę nartorolek, w pokrowcu możesz schować także np. buty. W przenoszeniu pełnej sprzętu torby pomaga pasek naramienny.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość):: 82 cm x 19 cm x 17 cm

Cena: 89,90 zł

Marwe

Klasyczny pokrowiec fińskiej marki, raczej z tych o mniejszej objętości. Pomieści do dwóch par nartorolek. Od wewnętrznej strony został wzmocniony dodatkowymi taśmami, których zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości torby. Sztywny materiał utrzymuje kształt torby, nawet gdy jest pusta, co ułatwia wkładanie sprzętu. Przenoszenie całości odbywa się przy pomocy naramiennego paska.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 82 cm x 14 cm x 15 cm

Cena: 99,90 zł

Swenor

Ten pokrowiec pomieści do dwóch par nartorolek sportowych. Co ciekawe zamek błyskawiczny, który pozwala na otwarcie pokrowca, został umieszczony nie na górze, lecz na bocznej ścianie. Na zewnątrz pokrowca, na środku jego długości, znajdujemy pas, który pozwala ścisnąć zawartość torby. Dzięki czemu nartorolki w środku nie obijają się wzajemnie o siebie. Torbę przenosimy w dłoni.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 82 cm x 17 cm x 13 cm

Cena: 109 zł

SkiGo

Nartorolki do techniki klasycznej tej firmy są wyjątkowo długie. Pokrowiec SkiGo to jedna z niewielu toreb na rynku mogących pomieścić tak długie nartorolki sportowe. Łącznie do środka zmieścimy do trzech par. We wnętrzu pokrowca zostały wszyte taśmy, które umożliwiają przypięcie sprzętu, dzięki czemu nie przemieszcza się on wewnątrz torby. Na zewnątrz pokrowca, na środku jego długości, znajdujemy pas, który pozwala ścisnąć zawartość. Dzięki czemu nartorolki w środku nie obijają się wzajemnie o siebie. Do przenoszenia służy pasek naramienny.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 97 cm x 20 cm x 14 cm

Cena: 114 zł

KV+

Większy pokrowiec na nartorolki mogący pomieścić do 3 par sprzętu sportowego. Jedna z niewielu nartorolkowych toreb na rynku, którą można wygodnie przenosić w dłoni, jak też na pasku naramiennym. Ten dłuższy można łatwo odczepić, gdyby nie był przydatny.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 84 cm x 15 cm x 18 cm

Cena: 119 zł

Ski Way

Torba włoskiego producenta jest najbardziej „wypasiona”. Pomieści do 5 par nartorolek lub innego sprzętu. Z łatwością schowasz w niej kask, buty i ochraniacze. Dodatkowa duża i zapinana na zamek kieszeń znajdująca się w środku komory dobrze nadaje się by schować tam narzędzia, zapasowe koło, czy końcówki lub inne akcesoria. Zamek błyskawiczny okalający ponad trzy ściany torby pozwala na łatwe umieszczenie lub wyciągnięcie ekwipunku z wnętrza. Torbę możemy przenosić na ramieniu lub w dłoni za pasek przyszyty na jednej z bocznych ścian.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 80 cm x 22 cm x 16 cm

Cena: 179 zł

Skike

Pod marką Skike sprzedawane są dwa pokrowce z przeznaczeniem do transportu rolek terenowych:

Torba

Klasyczna torba sportowa, która pomieści nie tylko rolki terenowe, ale też inne części wyposażenia, w tym kask, czy ochraniacze. Nadaje się do transportowania rolek i nartorolek terenowych z kołami o średnicy do 20 cm. Torbę przenosimy w dłoni.

Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 80 cm x 30 cm x 30 cm

Cena: 110 zł

Plecak

Rolki terenowe to sprzęt raczej ciężki. Jeśli musisz przenieść je na dalszą odległość, świetnie do tego sprawdza się plecak. Zmieści się tam para rolek z kołami do 150 mm. Kształt plecaka uwzględnia budowę rolek terenowych, które wyposażone są w masywne „wiązania”. Plecak w tym miejscu jest szerszy, by mógł dobrze pomieścić tego typu sprzęt. Wewnątrz znajdujemy małą kieszonkę zapinaną na suwak, która pomoże przechować dokumenty, czy zapasową parę końcówek do kijów. Część torby przylegająca do pleców jest usztywniona, dzięki czemu przenoszenie sprzętu jest komfortowe. Plecak możemy też przenosić w dłoni przy pomocy dwóch przeznaczonych do tego celu pasków.

Cena: 199 zł

Udostępnij:

Komentarze do “Pokrowce na nartorolki – dlaczego warto mieć i jakie [PRZEGLĄD]

  1. Nartorolki uzależniają!! UWAŻAJ!! Jeżeli tak się Tobie przytrafi to wymienione torby pomogą w nawyku – by być „zawsze tam gdzie Ty”. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nartorolki.pl