Dwa biegi pod górę w Karkonoszach 10 i 11 września 2016 roku

opublikowano: 08 września 2016 autor: Redakcja

Meta niedzielnego Karkonoskiego ćwierćmaratonu znajduje się na Przełęczy Karkonoskiej

Meta niedzielnego Karkonoskiego ćwierćmaratonu znajduje się na Przełęczy Karkonoskiej
W drugi weekend września w czeskich Karkonoszach odbędą się kolejne dwa biegi z cyklu Silvini Skiroll Classics. Wyjątkowo przy okazji niedzielnego biegu będzie można wystartować techniką dowolną.

Zbliża się czwarta i przedostatnia tura zawodów na nartorolkach czeskiego cyklu Silvini Skiroll Classics. Dwa biegi pod górę odbędą się po czeskiej stronie Karkonoszy. Co ciekawe meta niedzielnego biegu zlokalizowana będzie na przełęczy Karkonoskiej, niemal na samej linii granicznej z Polską.

Czeski organizator na sobotę 10 września przygotował bieg na Czarną Górę (Černá Hora). Od startu, zaplanowanego na godz. 14 i zlokalizowanego w miejscowości Čisté, do pokonania będzie 12 km asfaltu z przewyższeniem 650 metrów. Bieg ten organizowany jest po raz pierwszy. Rywalizacja przewidziana wyłącznie techniką klasyczną na czarnych, gumowych kołach o prędkości nie szybszej niż zwyczajowo określane "dwójki".

W niedzielę 11 września o 10:00 zawodników czeka Karkonoski ćwierćmaraton. To bieg z historią. Miejsce startu zlokalizowane jest w Szpindlerowym Młynie (tuż przy pierwszym parkingu za zalewem po prawej stronie drogi przy wjeździe do miejscowości). Na zawodników czeka trasa o długości 10,5 km i przewyższeniem około 500 metrów. W ramach tej imprezy odbędą się dwa biegi: techniką klasyczną - zaliczany do klasyfikacji Silvini Skiroll Classics oraz dowolnie. W tym drugim biegu nie ma ograniczeń odnośnie sprzętu, można biec na nartorolkach startowych, łyżworolkach, a nawet pompowanych kołach.

W obu zawodach na listach startowych są już zgłoszeni Polacy, głównie sportowcy z teamu nabiegowkach.pl.

W ten sam weekend po polskiej stronie gór w jeleniogórskim Sobieszowie odbywać się będą Mistrzostwa Polski PZN w biegach na nartorolkach. Także z biegami dla amatorów. Więcej o tym przeczytasz w naszej zapowiedzi Mistrzostw Polski 2016.

zaktualizowano czwartek, 08 września 2016 14:42
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.