Dwa uphille w Międzylesiu wejdą w skład cyklu Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 10 czerwca 2017 autor: Redakcja
W 2017 roku w cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour mają znaleźć się przynajmniej cztery zawody. Daty i miejsca dwóch biegów znaliśmy już wcześniej - to nowy w polskim kalendarzu Uphill Gór Sowich 29 lipca w Pieszycach i znany już Przehyba Uphill 8 października w Gaboniu koło Starego Sącza. Do tych biegów dołączają kolejne dwa w gminie Międzylesie.

Miłośników rywalizacji na nartorolkach czeka ciekawy sportowy weekend 16 i 17 września. W te dni odbędą się dwa biegi pod górę w gminie Międzylesie, której władze okazały się bardzo przychylnie nastawione do potrzeb nartorolkarzy. Zawodnicy w czasie dwóch dni pokonają łącznie 12 km i 600 metrów przewyższenia.

W obu zawodach, w Międzylesiu w trzeci weekend września 2017 roku, podobnie jak wszystkich pozostałych biegach Vexa Skiroll Tour, prowadzona będzie klasyfikacja w trzech konkurencjach: na twardych kołach techniką klasyczną i dowolną oraz na kołach pompowanych.

W sobotę 16 września w godzinach popołudniowych zawodnicy wystartują w Górach Bystrzyckich w Kamyk Uphillu, którego nazwa nawiązuje do wzniesienia Kamyk, przez które prowadzi trasa zawodów. Uczestnicy będą ścigać się na świeżo wyremontowanej asfaltowej drodze z miejscowości Smreczyna, przez wieś Kamieńczyk, aż do czeskiego schroniska Kašparova Chata, z którego rozciągają się przepiękne widoki na okoliczne góry. Zawody odbędą się ze startu wspólnego, a nartorolkarzy czeka ostra wspinaczka. Na przestrzenii 4,5 km pokonają 300 metrów przewyższenia. Dystans krótki, ale wysiłek konkretny. W sam raz na pierwszy dzień zawodów.

W niedzielę 17 września rywalizacja przeniesie się w Masyw Śnieżnika. Tu odbędzie się Puchacz Uphill. Podobnie jak w zawodach organizowanych dzień wcześniej, nazwa pochodzi od szczytu Puchacz (1190 m n.p.m.), który góruje nad metą zawodów. Bieg rozpocznie się w miejscowości Pisary, a zakończy przy końcu podbiegu w Jodłowie. Przewidziano start wspólny. Zawody odbędą się na asfaltowej trasie o jakości dostatecznej na początkowych kilometrach oraz w dalszej części doskonałej. Burmistrz Międzylesia obiecał przypilnować, by nawierzchnia została naprawiona tam gdzie trzeba, aby rywalizacja była bezpieczna dla nartorolkarzy. W niedzielę zawodnicy pokonają odcinek o długości 7,5 km i różnicę wzniesień 300 m.

Oba biegi, choć zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour, są autonomicznymi zawodami i udział w nich mogą wziąć zarówno sportowcy walczący o punkty w całym cyklu, jak też startujący w pojedynczych zawodach.

- Bardzo dziękujemy Robertowi Patkowskiemu za to, że odpowiedział na nasz apel do czytelników portalu z prośbą o wskazanie propozycji miejsc do organizacji zawodów w biegu pod górę na nartorolkach. Robert nie tylko znalazł taką trasę, ale też przeprowadził wstępne rozmowy z lokalnym samorządem, dzięki czemu polskie środowisko nartorolkowe zyska kolejne, ciekawe zawody - dziękuje w imieniu organizatorów Michał Rolski z komitetu organizacyjnego Vexa Skiroll Tour.

Wraz z biegami w gminie Międzylesie na ten moment kalendarz zawodów zaliczanych do Vexa Skiroll Tour 2017 kształtuje się następująco:

Data Nazwa Miejsce Dystans / przewyższenie
29 lipca
sobota
Uphill Gór Sowich Pieszyce w Górach Sowich 9 km / 425 m
16 września
sobota
Kamyk Uphill Smreczyna koło Międzylesia w Górach Bystrzyckich 4,5 km / 300 m
17 września
niedziela
Puchacz Uphill Pisary koło Międzylesia w Masywie Śnieżnika 7,5 km / 300 m
8 października
niedziela
Przehyba Uphill
Finał Vexa Skiroll Tour
Gaboń koło Starego Sącza w Beskidzie Sądeckim 6,7 km / 570 m

Jak informują organizatorzy, pracują jeszcze nad zawodami 23 i 24 września na Śląsku. Obecnie trwają negocjacje z samorządami i zarządcami dróg. Czy uda się zorganizować jeszcze jakieś zawody oprócz czterech wymienionych powyżej, ma się wyjaśnić w krótkim czasie.

zaktualizowano czwartek, 08 czerwca 2017 19:58
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.