Jeszcze odrobina szczegółów o trasie SnaK 2019

opublikowano: 30 maja 2019 autor: Redakcja

Na trasie Skikome na Kaszebe 2017

Na trasie Skikome na Kaszebe 2017
Otrzymaliśy więcej szczegółowych informacji o przebiegu trasy Skikome na Kaszebe 2019. Ten kultowy rajd na rolkach i nartorolkach terenowych w tym roku odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Trasa, którą przejadą uczestnicy, będzie miała długość od 40 km do 55 km, w zależności od móżliwości grupy. Szczególnie wymagająca jest "duża pętla".

O planowanej trasie Skikome na Kaszebe 2019 pisaliśmy w komunikacie w połowie maja. Objazd trasy tegorocznego rajdu przez organizatorów, który odbył się już po publikacji tego komunikatu, ujawnił więcej szczegółów dotyczących zwłaszcza dużej pętli rajdu. - Duża pętla jest może nie za długa, ale wymagająca, bo jest sporo podjazdów. Zaczyna się płasko wokół Jeziora Raduńskiego Górnego, ale potem prowadzi już tylko w górę i w dół. Na wschodnim brzegu Jeziora Raduńskiego Dolnego będzie długi odcinek po płytach, a na koniec 4 kilometry szutru. Po dotarciu do drogi 228 od strony Przewozu, zmęczeni pojadą do bazy w Sosnówce, a "twardziele" na dodatkową pętlę długości około 15 km prowadzącą w połowie po leśnych szutrach. Mała pętla ma kilka wariantów i wybierzemy taki, który będzie najwłaściwszy tego dnia, biorąc pod uwagę dyspozycję uczestników, pogodę i postępy - mówi Jerzy Buczkowski alias Jodyna - pomysłodwaca imprezy i szef ekipy organizacyjnej.

Zobacz zapis GPS z przejazdu dużej pętli rowerem, w tym profil wysokościowy tej trasy.

Nam pozostaje życzyć uczestnikom pogody i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia na miejscu.

zaktualizowano czwartek, 30 maja 2019 16:32
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.