Nowok, Legierski, Bezulska, Ogorzałek, Dziura i Łacek liderami po II turze Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 18 września 2018 autor: Redakcja
Po nartorolkowych biegach w gminie Międzylesie - Kamyk Uphill i Leśny Uphill - podsumowano indywidualne klasyfikacje generalne i wyłoniono liderów cyklu Vexa Skiroll Tour we wszystkich konkurencjach. Pamiętajmy jednak, że po dwóch ostatnich biegach, które odbędą się 6 i 7 października, porządek miejsc może się radykalnie zmienić.

Po czterech zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour 2018 znamy aktualnych liderów indywidualnej klasyfikacji generalnej.

Technika klasyczna - mężczyźni

 • Grzegorz Legierski - TEAM NABIEGOWKACH.PL - liczba punktów: 853
 • Wojciech Smykowski - CT RETRO- liczba punktów: 830
 • Yury Antokhin - OSM-SKIGO- liczba punktów: 796

Technika klasyczna - kobiety

 1. Beata Nowok - TEAM NABIEGOWKACH.PL - liczba punktów: 771
 2. Monika Judka - BIEGÓWKI.EU - liczba punktów: 721
 3. Katarzyna Witek - TEAM NABIEGOWKACH.PL / TN BIEGÓWKI WESOŁA - liczba punktów: 407

Dowolnie - mężczyźni

 1. Arkadiusz Ogorzałek - NOWA RUDA BIEGA - liczba punktów: 779
 2. Kazimierz Legierski - TEAM NABIEGOWKACH.PL - liczba punktów: 746
 3. Mirosław Fic - NOWA RUDA BIEGA - liczba punktów: 685

Dowolnie - kobiety

 1. Anna Bezulska - NOWA RUDA BIEGA - liczba punktów: 798
 2. Joanna Kujawska - TEAM NABIEGOWKACH.PL - liczba punktów: 492
 3. Aleksandra Ciepiela - MKS KARKONOSZE/ SMS SZKLARSKA PORĘBA - liczba punktów: 410

Pompowane koła - mężczyźni

 1. Jan Łacek - TEAM NABIEGOWKACH.PL - liczba punktów: 828
 2. Sławomir Siedziński - SKIKING.PL TEAM - liczba punktów: 794
 3. Tadeusz Lis - SKIKING.PL TEAM - liczba punktów: 769

Pompowane koła - kobiety

 1. Beata Dziura - liczba punktów: 710
 2. Patrycja Szwed - DECATHLON.PL / TN BIEGÓWKI WESOŁA - liczba punktów: 404

Tu sprawdzisz listę z punktacją wszystkich uczestników cyklu z rozbiciem na poszczególne biegi.

Po finale wiele może, a nawet na pewno się zmieni. Zawodnicy z najwyższą liczbą punktów na powyższych listach mają zaliczone po cztery starty w jednej konkurencji cyklu. Podane sumy zawierają punkty zdobyte na czterech zawodach. Są jednak tacy, którzy startowali dwa lub trzy razy. Przed nami jeszcze dwa biegi cyklu - Łabowa Uphill 6 października w Łabowej koło Nowego Sącza i finał Przehyba Uphill 7 października w Gaboniu koło Starego Sącza. Tam będzie można zdobyć kolejne punkty.

Do końcowej klasyfikacji pod uwagę brane będą cztery najlepsze wyniki z wszystkich biegów cyklu. Warunkiem ujęcia w generalce są zaliczone przynajmniej cztery starty w jednej konkurencji, w tym ukończenie biegu finałowego w konkurencji, w której zawodnik chce być sklasyfikowany.

Naszym zdaniem zmiany w końcowej klasyfikacji mogą nastąpić zwłaszcza w kategoriach:

 • technika klasyczna kobiet - Katarzyna Witek, która nie startowała w I turze zawodów cyklu w Górach Sowich, a w II turze zajęła drugie i pierwsze miejsce, może po finale wskoczyć na pierwszą pozycję, jeśli pobiegnie tam lepiej, niż rywalki,
 • technika dowolna mężczyzn - Szymon Bujanowski ma za sobą trzy biegi, punkty zebrane dotąd nie pozwalają na chwilę obecną znaleźć się w pierwszej trójce, ale jeśli na ostatnich zawodach utrzyma swoją dobrą formę i zdobędzie więcej punktów niż dotychczasowi liderzy, zwycięstwo będzie miał w kieszeni,
 • pompowane koła kobiet - Beata Dziura ma na koncie dwa zwycięstwa z I tury, Patrycja Szwed dwie wygrane z II tury, obie czeka walka o jedynkę na generalnej liście klasyfikacyjnej, jeśli zbiorą taką samą sumę punktów, o zwycięstwie zdecyduje miejsce uzyskane w zawodach finałowych,
 • pompowane koła mężczyzn - podobnie jak u kobiet mamy dwóch zawodników z dwoma zwycięstwami na koncie - Jan Łacek - dwukrotny triumfator z I tury i Czech Josef Vejnar - dwa zwycięstwa w II turze.

Oczywiście wszelkie spekulacje mają sens tylko, jeśli wymienieni wyżej zawodnicy pojawią się na ostatnich dwóch biegach cyklu. W dużej mierze o ich końcowym wyniku zdecyduje dyspozycja podczas przedostatnich zawodów - Łabowa Uphill. Tam będzie łatwiej o punkty. Finał cyklu - Przehyba Uphill - jest już kultowym polskim biegiem na nartorolkach, w którym udział biorą także zawodnicy - biathloniści i biegacze wyczynowi trenujący w klubach. Oni nie wejdą do końcowej generalki ze względu na zbyt małą liczbę startów, ale mogą odebrać dobre punkty za wysokie miejsca pozostałym zawodnikom, którzy o nie walczą.

Dość już spekulacji, wszystko wyjaśni się po pierwszym weekendzie października. Wówczas poznamy najlepszych i najbardziej uniwersalnych biegaczy nartorolkowych w Polsce, którzy o najlepsze lokaty walczyli przez cały sezon.

zaktualizowano wtorek, 18 września 2018 15:21
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.