Skikome na Morenu zamiast na Kaszebe w 2020 roku

opublikowano: 23 maja 2020 autor: Redakcja
W pierwszy weekend czerwca tego roku miała się odbyć kolejna edycja kultowego rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych po drogach i bezdrożach Kaszub. Niestety panująca pandemia zmusiła organizatorów do jego odwołania. W zamian ta sama ekipa zorganizuje rajd we wrześniu na wzgórzach morenowych Trójmiasta.

Rajd w Trójmieście odbędzie się w drugi weekend września na terenowej trasie o długości około 30 km i charakterystyce górskiej. Ze względu na warunki panujące w tym miejscu zalecane jest posiadanie sprzętu z kołami o średnicy 200 mm i mocnymi hamulcami. Profil trasy wymaga od uczestników siły i kondycji.

Nie obędzie się bez części integracyjnej. - Po rajdzie będzie spotkanie towarzyskie w nadleśnictwie Gołębiewo w tzw. Leśnej Chatce. Zaoferujemy wam dobrą zupę, dziczyznę, mięsiwo, sałatki, smalec i dobre piwo. Wegetarianie też nie będą głodni. Dodatkowo, jeżeli będą chętni, w piątek wieczorem poprowadzimy Nocny Patrol, czyli ostrą jazdę z czołówkami na prawdziwych rowerach górskich, a w niedzielę rano popłyniemy Galarem Gdańskim, by zobaczyć Gdańsk z innej perspektywy - objaśnia Jerzy Buczkowski, szef komitetu organizacyjnego. Udział w każdej części imprezy będzie tylko dla chętnych, można więc przyłączyć się np. tylko do samego przejazdu po wzgórzach morenowych. Zakwaterowanie uczestnicy będą organizować we własnym zakresie.

Zapisy mają ruszyć 1 sierpnia. Do tego czasu organizatorzy, czyli: Pomorskie Towarzystwo Rollskitourowe, Klub Katownia, Jodyna i przyjaciele, chcieliby wiedzieć, w której z części trzydniowej imprezy wzięlibyście udział. Piszcie w komentarzach:

  • A - terenowy rajd na nartorolkach,
  • B - Nocny Patrol na rowerach górskich,
  • C - wycieczka Galarem Gdańskim.
zaktualizowano sobota, 23 maja 2020 11:01
Oceń artykuł
(4 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.