“Team nabiegowkach.pl I” prowadzi nadal w cyklu Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 19 września 2018 autor: Redakcja

Katarzyna Witek i Jakub Kurowski w sezonie 2018 reprezentują "team nabiegowkach.pl II".

Katarzyna Witek i Jakub Kurowski w sezonie 2018 reprezentują "team nabiegowkach.pl II".
Zespół "team nabiegowkach.pl I" złożony z zawodników najlepszej polskiej drużyny narciarskiej, prowadzi po II turach biegów nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour 2018. Na kolejnych pozycjach znalazły się zespoły "Nowa Ruda Biega" i "Karkonosze XC Team".

Cykl biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour daje jedyną w Polsce okazję, by rywalizować na nartorolkach nie tylko indywidualnie, ale też zespołowo. W naszym światku biegania na nartorolkach i nartach organizatorzy zawodów stawiają niemal wyłącznie na współzawodnictwo indywidualne. Jedynym wyjątkiem w zimie są sztafety organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, w lecie drużyny mogą wykazać się tylko w cyklu Vexa.

W klasyfikacji generalnej teamów w Vexa Skiroll Tour biorą udział zespoły zgłoszone formalnie do rywalizacji przed jej rozpoczęciem. Członkowie drużyn zdobywają punkty na poszczególnych zawodach wchodzących w skład serialu. Na konto teamu zalicza się trzy najlepsze wyniki panów i jeden najlepszy wynik pań reprezentujących team. Zobacz składy osobowe drużyn biorących udział w tegorocznym cyklu.

Po ⅔ trwania cyklu na pierwszej pozycji utrzymuje się "team nabiegowkach.pl I" z przewagą 128 punktów nad "Nowa Ruda Biega". Trzecie miejsce dla "Karkonosze XC Team", która do drugiego zespołu ma 169 punktów straty. Sprawdź klasyfikację wszystkich drużyn w 2018 roku.

W składzie "team nabiegowkach.pl I" znajduje się aż trzech liderów indywidualnej klasyfikacji generalnej: Beata Nowok (klasyk), Grzegorz Legierski (klasyk) i Jan Łacek (pompowane koła). Sklasyfikowana na drugiej pozycji "Nowa Ruda Biega" skupia dwóch liderów: Annę Bezulską i Arkadiusza Ogorzałka. Oboje prowadzą w tabelach wśród rywalizujących techniką dowolną.

Z analizy wynika, że największe szanse na powodzenie mają drużyny, które w swoim składzie mają przynajmniej jedną zawodniczkę. Przykładowo "Skiking.pl Team", w której startują tylko mężczyźni, nie jest w stanie przebić się w tabeli. Zawodnicy teamu, choć zdobywają czołowe miejsca w konkurencji na pompowanych kołach, pozbawieni są w każdych zawodach znacznej liczby punktów, które mogłaby zdobyć dla nich drużynowa koleżanka. Panowie, czas na namówienie płci pięknej do startowania.

Przewagę mają też zespoły złożone z większej liczby zawodników. Choć na konto drużyny zalicza się tylko cztery najlepsze wyniki z każdego biegu (jeden kobiecy i trzy męskie), w razie gorszej dyspozycji, czy niepowodzenia członka zespołu, na konto drużyny idzie kolejny wynik jej zawodnika.

Drużyna "Karkonosze XC Team" skupia bardzo mocnych sportowców, którzy niemal na każdym z biegów techniką klasyczną łapią się na podium. Jednak team reprezentuje tylko jedna zawodniczka i trzech zawodników - minimum punktujące. Zawodnik "Karkonosze XC Team" Łukasz Bronowicki podczas zawodów Kamyk Uphill miał awarię buta. W trakcie biegu całkowicie odkleiła się podeszwa. Wrócił na start, prowizorycznie naprawił obuwie i ukończył bieg, dzięki czemu zdobył dla siebie i drużyny punkty. Niestety znacznie mniej, niż zazwyczaj.

O tym, która drużyna w Polsce najlepiej biega na nartorolkach, przekonamy się już wkrótce, po pierwszym weekendzie października. Końcowa klasyfikacja generalna zostanie podsumowana po finałowych zawodach cyklu Przehyba Uphill. Wówczas też zostaną udekorowane najlepsze teamy.

zaktualizowano środa, 19 września 2018 14:20
Oceń artykuł
(3 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.