Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec zmienia datę

opublikowano: 12 kwietnia 2018 autor: Redakcja
Najstarszy otwarty polski bieg pod górę na nartorolkach odbywający się na trasie z Dusznik-Zdroju do Zieleńca, po raz pierwszy w 2018 roku ma się odbyć nie w połowie sierpnia, lecz w czerwcu. Powodem jest dążenie organizatorów do przyciągnięcia wyczynowych zawodników biathlonu, w tym polskiej kadry.

Organizatorzy Uphillu Duszniki-Zdrój - Zieleniec stawiają na wyczyn. W tym celu zdecydowali się na zmianę zwyczajowej daty. Wybrano niedzielę 17.06.2018 roku. Jeszcze kilka tygodni temu planowano, że zawody odbędą się w sierpniu. Termin ten jednak nie odpowiadał polskiej kadrze biathlonistów. Zmianę daty postulowali w poprzednich latach także niektórzy amatorzy. W połowie sierpnia w Dusznikach-Zdroju odbywa się Festiwal Chopinowski. To także czas wakacji i długiego weekendu, trudno więc wtedy o noclegi.

Licencjonowanych biathlonistów ma przyciągnąć nie tylko zmiana daty. W kategorii Pro zawodnicy będą startować na jednakowym sprzęcie. Organizator prowadzi jeszcze rozmowy z potencjalnym dostawcą minimum 50 kompletów nartorolek do techniki łyżwowej. Należy też się spodziewać, że najlepsi wyczynowcy otrzymają nagrody finansowe.

Luźniejsze zasady mają panować w kategorii Open. Tu start dozwolony jest dla wszystkich, którzy nie posiadają licencji związkowej. Ma nie być ograniczeń wobec sprzętu, każdy może wystartować na dowolnych nartorolkach i kołach. Organizator przewidział w kategorii Open nagradzanie zwycięzców nagrodami rzeczowymi. Nie wyklucza też nagród finansowych, o ile pozwoli na to budżet imprezy.

Przypomnijmy też, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami, klasyfikacja w zawodach ma być prowadzono osobno dla Pro i Open. Start techniką dowolną.

zaktualizowano czwartek, 12 kwietnia 2018 07:54
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.