Zaoszczędzisz rejestrując się do 20 sierpnia na kolejne biegi Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 19 sierpnia 2017 autor: Redakcja
Organizatorzy nartorolkowych biegów Kamyk Uphill i Puchacz Uphill, które odbędą się 16 i 17 września w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku, przypominają że opłaty startowe we wszystkich biegach cyklu Vexa Skiroll Tour zależą od daty rejestracji. Wszyscy, którzy zapiszą się na wrześniowe zawody do niedzieli 20 sierpnia, zyskają prawo do najniższej opłaty startowej. Nawet wtedy, gdy pokryją ją gotówką w biurze zawodów. Warto skorzystać z tej opcji.

Kamyk Uphill i Puchacz Uphill to kolejne dwa biegi na nartorolkach wchodzące w skład cyklu Vexa Skiroll Tour 2017. Tak jak we wszystkich zawodach tego serialu we wrześniowych biegach można uczestniczyć niezależnie od tego, czy zbiera się punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Wspomniane wyścigi odbędą się w trzeci weekend września - 16 i 17. Areną zmagań będzie Kotlina Kłodzka, a ściślej gmina Międzylesie.

Zgodnie z zasadą, którą wprowadzili organizatorzy wszystkich biegów cyklu Vexa Skiroll Tour, o wysokości opłaty startowej decyduje data rejestracji. Warto więc zgłosić się do zawodów z wyprzedzeniem. Pierwszy termin gwarantujący najniższe startowe mija w niedzielę 20 sierpnia. Wszyscy planujący start w biegach w gminie Międzylesie skorzystają, jeśli zarejestrują się już teraz.

Jak się zgłosić? Zapisy prowadzone są przez internet na portalu firmy pomiaru czasu Datasport. Wielu sportowców ma tam już swój profil, bo rejestrowali się w przeszłości choćby na Bieg Piastów, Ultrabiel, czy wiele innych biegów narciarskich, ulicznych, nartorolkowych i kolarskich. Zgłoszenie do biegów jest proste, to zaledwie kilka kliknięć. Zrób to teraz.

Krótko o wrześniowych zawodach

W sobotę 16 września po południu zawodnicy wystartują w biegu Kamyk Uphill na dystansie 4,5 km z przewyższeniem 300 metrów. Trasa wiedzie przez Polskę i Czechy do schroniska Kašparova chata na wzgórzu Adam w Górach Bystrzyckich. Średnie nachylenie drogi na całej długości wynosi 6,66%. Jest stromo, ale ze względu na stosunkowo krótki dystans i całkowicie nowy, gładki asfalt, trasę pokonuje się stosunkowo łatwo. Więcej o zawodach i trasie przeczytasz na internetowej stronie biegu Kamyk Uphill.

Niedzielne przepodłudnie 17 września zostało zaplanowane na bieg w Masywie Śnieżnika na trasie prowadzącej z Pisar do Jodłowa. Zawody Puchacz Uphill odbędą się na dystansie 7,5 km. Przewyższenie niemal identyczne jak dzień wcześniej wynosi także 300 metrów. Trasa może wydawać sie łagodniejsza niż sobotniego biegu. Faktycznie, początkowo droga pnie się w górę nieśmiało, końcówka natomiast jest stroma. Więcej o biegu dowiesz się ze strony zawodów Puchacz Uphill.

Wrześniowe biegi odbędą się w jeden weekend. Choć trasy obu zawodów wiodą w innych pasmach górskich, faktycznie miejsca ich startów oddalone są od siebie zaledwie o kilka kilometrów. Warto wykorzystać tę sobotę i niedzielę na nartorolkową rywalizację. To jedyne dwudniowe zawody otwarte dla wszystkich w tym sezonie. Opłaca się przyjechać nawet z dalszych zakątków Polski, także z rodziną, gdyż w okolicy jest wiele urokliwych i interesujących miejsc do zwiedzania.

W zawodach można wystartować w jednej z konkurencji: na twardych kołach techniką klasyczną lub dowolną, a także na kołach pompowanych dowolną techniką. Więcej o zasadach zawodów, zgłoszeniach, opłatach startowych, klasyfikacjach dowiesz się na stronie cyklu www.tour.vexa.pl.

zaktualizowano piątek, 18 sierpnia 2017 19:03
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.