Znamy liderów klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour po I turze

opublikowano: 31 lipca 2018 autor: Redakcja
Grzegorz Legierski i Beata Nowok (oboje team nabiegowkach.pl) w klasyku, Stanislav Shchepa (UKR) i Aleksandra Ciepiela (MKS Karkonosze / SMS Szklarska Poręba) w łyżwie i Jan Łacek (team nabiegowkach.pl) oraz Beata Dziura na pompowanych kołach to aktualni liderzy klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour po zawodach, które odbyły się w Górach Sowich w ostatni weekend lipca. Kto na kolejnych miejscach?

Po pierwszej turze cyklu - zawodach Uphill Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej, które odbyły się 28 i 29 lipca w gminie Pieszyce, w konkurencji na nartorolkach sportowych techniką klasyczną wśród mężczyzn na pierwszych trzech pozycjach o miejscach decydowały pojedyczne punkty. Aktualnie prowadzi Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl) mający na koncie 417 punktów. O dwa punkty mniej ma Wojciech Smykowski (CT Retro) i kolejne dwa mniej zdobył Białorusin Yury Antokhin (OSM-SKIGO).

Wśród pań konkurujących techniką klasyczną różnice punktowe są znacznie większe. Zdecydowanie prowadzi Beata Nowok (team nabiegowkach.pl), która startami w dwóch biegach wypracowała 407 punktów. O 36 mniej ma na koncie Monika Judka (biegówki.eu). Na trzeciej pozycji z 285 punktami znajduje się Agata Niemotko (team nabiegowkach.pl).

W konkurencji dowolną techniką na nartorolkach sportowych prowadzą Ukraińcy. Stanislav Shchepa (428 punktów) wyprzedza o trzy oczka Dmytra Riepkę. Osiemnaście mniej punkcików zgromadził Yuriy Grynkiv. Najwyżej sklasyfikowany Polak - czwarty w generalce Jakub Ogorzałek - zwycięzca klasyfikacji cyklu sprzed roku, ma 20 punktów straty do lidera.

Wśród pań startujących w konkurencji bez narzucania techniki podobna rozbieżność w punktacji, jak u koleżanek preferujących technikę klasyczną. Prowadzi Aleksandra Ciepiela (MKS Karkonosze / SMS Szklarska Poręba - 410 punktów. Dwadzieścia punktów mniej zebrała w ciągu dwóch startów Anna Bezulska (Nowa Ruda Biega) - ubiegłoroczna triumfatorka cyklu w tej konkurencji. Anna Bolechowska-Karoń z 282 punktami zajmuje trzecie miejsce.

Wśród entuzjastów rolek i nartorolek na pompowanych kołach prowadzi zdecydowanie Jan Łacek (team nabiegowkach.pl), który wygrał zarówno Uphill Gór Sowich, jak też Pętlę Sowiogórską (ex aequo z Tadeuszem Lisem). Lider zebrał łącznie 416 punktów. Drugi w kolejności Sławomir Siedziński (Skiking.pl Team) wypracował 405 punktów. To zaledwie 3 oczka przewagi nad kolegą z drużyny Tadeuszem Lisem sklasyfikowanym na trzecim miejscu.

Na dmuchanych kołach w pierwszych dwóch zawodach cyklu wystartowała tylko jedna kobieta. Beata Dziura z Wałbrzycha w ciągu weekendu startów wypracowała łącznie 402 punkty i jest zdecydowaną liderką w swojej konkurencji.

Zobacz pełne wyniki klasyfikacji generalnej cyklu Vexa po I turze.

Przypomnijmy, że w tym roku liczba punktów zdobytych na każdych zawodach zależy od kilku czynników - zajętego miejsca, straty czasowej do zwycięzcy i liczby startujących. Wyżej punktowane są konkurencje, w których startowało więcej osób. To naturalne, że trudniej znaleźć się na trzeciej pozycji w biegu, w którym wzięło udział 40 zawodników, niż zająć takiej samo miejsce, gdy zawodników było tylko trzech. Dlatego liczniej obsadzone konkurencje są punktowane trochę wyżej. Więcej o zasadach zdobywania punktów przeczytasz w omówieniu zasad klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour.

Cykl trwa, a przed zawodnikami jeszcze cztery biegi w trakcie dwóch weekendów - we wrześniu i październiku. Przypomnijmy, że do końcowej klasyfikacji generalnej będą zaliczone cztery najwyżej punktowane starty w ramach jednej konkurencji. W rankingu sportowców startujących na nartorolkach w Polsce wiele się więc może zmienić do końca sezonu.

zaktualizowano wtorek, 31 lipca 2018 17:41
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.