Znamy nazwiska leaderów klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour

opublikowano: 19 września 2017 autor: Redakcja

Najlepsi zawodnicy Puchacz Uphill na pompowanych kołach, od lewej: Krzysztof Kapitan, Jan Łacek, Wojchech Wahlig

Najlepsi zawodnicy Puchacz Uphill na pompowanych kołach, od lewej: Krzysztof Kapitan, Jan Łacek, Wojchech Wahlig
Władysław Olszowski, Małgorzata Gąsienica, Jakub Ogorzałek, Anna Bezulska i Jan Łacek to liderzy indywidualnej klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour po trzech etapach cyklu wśród rywalizujących techniką klasyczną, dowolne i na pompowanych kołach. Analizujemy, kto ma szansę na zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.

Wszystko może się jeszcze radykalnie zmienić. W rankingu indywidualnym zawodników biorących udział w cyklu Vexa Skiroll Tour podsumowano punkty zdobyte w trzech dotychczasowych zawodach. Na liście tej są sportowcy, którzy startowali jeden, dwa lub trzy razy. Wiadomo, że przy nazwiskach osób obecnych na wszystkich dotychczasowych zawodach cyklu (Uphill Gór Sowich, Kamyk Uphill i Puchacz Uphill) punktów jest więcej, niż uczestnicy startujący mniejszą liczbę razy.

Zasady cyklu mówią, że do końcowej klasyfikacji generalnej będą brane pod uwagę trzy najlepsze wyniki uzyskane w czterech startach. Warunkiem uwzględnienia zawodnika w ostatecznym rankingu jest ukończenie przynajmniej trzech biegów zaliczanych do cyklu, w tym zawodów finałowych - III Mistrzostwach w Biegu pod Górę na Nartorolkach - Przehyba Uphill - które odbędą się 8 października na najtrudniejszym podbiegu w Polsce na drodze z Gabonia k. Starego Sącza niemal na sam szczyt Przehyby (1175 m npm).

Dlatego w dotychczasowej klasyfikacji może wiele się jeszcze zmienić. Obecni liderzy, jeśli nie pojawią się w drugą niedzielę października w Gaboniu, wypadną z generalki. Zawodnicy, którzy mają obecnie punkty uzyskane tylko z dwóch startów, punktując w biegu finałowym, radykalnie poprawią swój ranking.

Po Puchacz Uphill, trzecich zawodach cyklu, na pozycjach liderów znajdują się:

technika klasyczna

 1. Małgorzata Gąsienica (Gąsienica Sport) - 256 pkt
 2. Joanna Kujawska (team nabiegowkach.pl) - 241 pkt
 3. Emilia Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl / Enervit Yoko XC Life Team) - 200 pkt
 1. Władysław Olszowski (team nabiegowkach.pl) - 506 pkt
 2. Rafał Koryciński (team nabiegowkach.pl / Cartusia Kartuzy) - 458
 3. Stanisław Gąsienica (Gąsienica Sport) - 448 pkt

dowolna technika

 1. Anna Bezulska (Nowa Ruda Biega) - 300 pkt
 1. Jakub Ogorzałek (Nowa Ruda Biega) - 543 pkt
 2. Robert Romanowicz (team nabiegowkach.pl) - 482 pkt
 3. Dariusz Welzer (Welda Omega Team) - 428 pkt

pompowane koła

 1. Jan Łacek (team nabiegowkach.pl) - 580 pkt
 2. Sławomir Siedziński (Skiking.pl Team) - 560 pkt
 3. Wojciech Wahlig (Skiking.pl Team) - 489 pkt

Trudno wyrokować, kto zwycięży w całym cyklu. Wśród kobiet startujących klasykiem duże szanse na zwycięstwo ma Emilia Romanowicz. Pomimo zaliczonych tylko dwóch startów (liderki klasyfikacji mają po trzy), ma niewielką stratę do pierwszego miejsca. Jeśli pojawi się na finale i dobrze pobiegnie, powinna zgarnąć główną nagrodę - nowiutkie nartorolki Vexa.

Wśród mężczyzn startujących klasykiem w podobnej sytuacji, co Emilia, jest Jakub Mroziński. Po dwóch startach i dwóch zwycięstwach (w Uphillu Gór Sowich i Kamyk Uphillu) ma 400 punktów. Na finałowe zawody jest już zapisany. Jeśli przyjedzie 8 października do Gabonia, ma realną szansę wygrać cały cykl.

Anna Bezulska jest jedyną kobietą rywalizującą dowolną techniką w dotychczasowych biegach cyklu, która może spełnić warunek ujęcia w generalce końcowej. Wystarczy że ukończy na dowolnej pozycji Przehyba Uphill, a zwycięstwo ma gwarantowane. W podobnej sytuacji jest Jakub Ogorzałek. Choć mężczyzn, którzy mogą zostać ujęci w finałowych zawodach (jeśli wezmą w nich udział), jest piętnastu, Ogorzałek może wyjechać z tytułem pierwszego, historycznego zwycięzcy cyklu i parą nartorolek Vexa w kieszeni. Oczywiście jeśli wykaże się na finale podobną formą jak dotychczas.

Wśród rywalizujących na pompowanych kołach najprawdopodobniej walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy Janem Łackiem i Sławomirem Siedzińskim, którzy zapowiadają przyjazd na Przehyba Uphill. Jeśli Siedziński wygra bieg na najtrudniejszym polskim podbiegu, a Łacek będzie drugi, obaj będą mieli tyle samo punktów. Regulamin mówi, że rozstrzygające jest miejsce zajęte w finale. W takim wypadku Sławomir Siedziński zostanie zwycięzcą cyklu. Pytanie tylko, czy Łacek, który wygrał Kamyk Uphill i Puchacz Uphill, pozwoli zepchnąć się z pozycji zwycięzcy cyklu i zechce oddać rywalowi parę nartorolek terenowych, które będa nagrodą dla triumfatora w kategorii pompowanych kół?

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour znajdziesz na stronie cyklu w wynikach indywidualnych. Na liście rankingowej na czerwono zostali zaznaczeni zawodnicy, którzy wystartowali dotąd tylko raz w danej konkurencji i nie mają już szans na udział w końcowej generalce.

zaktualizowano wtorek, 19 września 2017 15:15
Oceń artykuł
(4 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.