Przehyba Uphill

Vexa Przehyba Uphill 2016 - podziękowania organizatorów

opublikowano: 06 października 2016 autor: Redakcja
Organizowane już po raz drugi w Gaboniu koło Starego Sącza Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach przyciągnęły blisko setkę startujących. Po organizacji tej najbardziej licznej w kraju nartorolkowej imprezy organizatorzy dziękują osobom oraz podmiotom, bez których zawody nie mogłyby się odbyć.

W pierwszej kolejności chcieliśmy podziękować uczestnikom, za to że tak licznie przybyli na Przehyba Uphill 2016. Jesteśmy pełni uznania i podziwu dla zawodników, trenerów i opiekunów. Wielu z Was pokonało setki kilometrów, aby w niedzielę zmierzyć się z innymi miłośnikami nartorolek i najtrudniejszym podbiegiem w kraju. Dziękujemy za Wasz entuzjazm, radość z pozytywnego zmęczenia i miłe słowa odnośnie organizacji imprezy. Jesteście najważniejsi i już nie możemy doczekać się spotkania w przyszłym roku.

Dziękujemy gospodarzom, czyli Miastu i Gminie Stary Sącz i Burmistrzowi Jackowi Lelkowi za wsparcie naszej imprezy finansowo. Dzięki też za to, że dajecie nam odczuć, iż uczestnicy Przehyba Uphill, a także nasze zawody, są przez Was mile widziane. Dziękujemy Burmistrzowi Kazimierzowi Gizickiemu za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i za uświetnienie swoją obecnością ceremonii otwarcia i dekoracji zawodników oraz piękne zdjęcia, które będą zawodnikom i nam przypominać to wspólne sportowe święto.

Podziękowania składamy także kolejnym gospodarzom, czyli Nadleśnictwu Stary Sącz, za udostępnienie swojego terenu do organizacji zawodów, gajówki w Gaboniu na potrzeby biura zawodów, jak też przekazanie gadżetów dla zawodników. Wyrażamy wdzięczność Nadleśniczemu Pawłowi Szczygłowi za obecność w trakcie zawodów i dopingowanie nas do tego, aby już rozmawiać o przyszłorocznej edycji zawodów. Dziękujemy także pracownikom Nadleśnictwa za osobistą pomoc w strefie startu i zabezpieczenie trasy biegu.

Nasza wdzięczność należy się sponsorom. Zawodników Przehyba Uphill doceniła także marka Rossignol, fundując nagrody w klasyfikacjach open. Nie obyłoby się też bez marki Odlo, której czapeczki i opaski wyraźnie ucieszyły nagradzanych zawodników. Jesteśmy wdzięczni także LillSport za przekazanie wysokiej jakości rękawiczek do biegów narciarskich, które trafiły do czołowych uczestników zawodów. Podziękowania dla sklepu nartorolkowy.pl za ufundowanie wielu akcesoriów dla naszych zawodników. Dziękujemy sponsorowi tytularnemu Vexa za wsparcie mistrzostw. Dzięki zaangażowaniu tej marki zwycięzcy konkurencji na pełnych kołach otrzymali piękne nartorolki. Wymienieni sponsorzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ponad 7000 zł ! Jeszcze raz pokłony dla Was i podziękowania.

Chcemy wymienić też firmy i podmioty, dzięki którym nasi zawodnicy mieli co jeść i pić. Zaczniemy od Edwarda Stawiarskiego i jego piekarni Epi ze Starego Sącza. Dzięki wspaniałym wypiekom, które dostarczyli na zawody, w tym piernikowym medalom i ciasteczkom dla dekorowanych, Przehyba Uphill od tej pory będzie utożsamiana ze słodkościami. Cieszymy się, że nasz sponsor wziął także czynny udział w imprezie jako zawodnik.

Bardzo pomogło nam Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego - Lokalna Grupa Działania Rytro, kłaniamy się Prezesowi Zbigniewowi Jeremenko. Efektem wsparcia stowarzyszenia była m.in. możliwość poczęstowania zawodników gorącym posiłkiem na mecie i opieka medyczna ratowników Krynickiej Grupy GOPR. Podziękowanie składamy także Pani Oldze Bielak ze schroniska na Przehybie - za gościnę i pyszny żurek.

Brawa dla Spółdzielni Pracy Piwniczanka i jej Prezesa Ryszarda Skwarczka. Bez wspaniałej wody Piwniczanka przy tak intensywnym podbiegu i ciepłym dniu, by się nie obyło. Dziękujemy także marce Enervit i Darkowi Mazurkiewiczowi. Napój izotoniczny tej firmy podawany na punkcie odżywczym i mecie wyścigu wyraźnie ucieszył zmęczonych zawodników.

Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu osób, które swoją społeczną pracą niezmiernie przyczyniły się do jej organizacji.

Dziękujemy:

 • Julii Dziedzic - narciarce i maratonce, radnej Miasta i Gminy Stary Sącz za ufundowanie kwiatów dla startujących pań i pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu ceremonii dekoracji,
 • Marianowi Doboszowi za nagłośnienie, niestrudzone spikerowanie i informowanie oraz zabawianie kibiców i gości VIP
 • Alicji Tokarczyk i Bogumile Dobosz za pomoc w biurze zawodów i przy pomiarze czasu,
 • Edycie Baran z dziećmi - Marleną i Patrykiem - za sprawną obsługę punktów odżywczych na trasie i mecie,
 • Zbyszkowi Tokarczykowi za przeprowadzenie pomiaru czasu,
 • Michałowi Tokarczykowi i Pawłowi Majewskiemu za ciężką, fizyczną pracę od rana do nocy, także przed i po zawodach, to dzięki nim arena naszych zawodów wygląda tak kolorowo i profesjonalnie,
 • Antoniemu Stankiewiczowi i drukarni Antex z Sobótki za materiały drukowane, w tym numery startowe i dyplomy,
 • Pawłowi Topolewskiemu za pomoc przy pomiarze czasu i za klip filmowy,
 • Witoldowi Trojakowi - pionierowi biegu na Przehybę i kierownikowi trasy - za jej monitoring i wysprzątanie przed zawodami,
 • Krystynie i Stanisławowi Grabowskim za zdjęcia,
 • zawodnikom teamu nabiegowkach.pl: Asi Kujawskiej i Kasi Witek za pomoc przy ceremonii dekoracji i Robertowi Taperkowi - za zdjęcia,
 • Robertowi „Tofikowi" za transport uczestników biegu busem z Przehyby,
 • Jagodzie Grynkiewicz za pomoc z pięknym uśmiechem w tak wielu aspektach organizacji,
 • Alicji Rolskiej za ogarnięcie setki spraw przed, w trakcie i po imprezie.

BEZ WAS II MISTRZOSTWA W BIEGU POD GÓRĘ NA NARTOROLKACH BY SIĘ NIE ODBYŁY!

Nie sposób wymienić wszystkich. Dziękujemy jeszcze raz tym osobom i podmiotom, dzięki którym bieg mógł się odbyć i cieszyć zawodników.

Marek Tokarczyk i Michał Rolski
organizatorzy

zaktualizowano czwartek, 06 października 2016 09:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy