Duże zmiany na pozycjach liderów klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2019

opublikowano: 24 września 2019 autor: Redakcja
Po III turze biegów cyklu Vexa, które odbyły się w przedostatni weekend września w Beskidzie Sądeckim podsumowano klasyfikacje generalne indywidualne i teamowe. Prawie we wszystkich konkurencjach nastąpiły spore przetasowania w rankingach. Skąd się wzięły i czy już można wskazać faworytów do zwycięstw w klasyfikacjach końcowych?

Za nami ¾ sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour. Po sześciu zawodach z ośmiu zaplanowanych na ten rok zawodnikom policzono punkty za poszczególne starty i na tej podstawie powstał ranking indywidualny i drużynowy.

Klasyfikacja indywidualna

W konkurencji techniką klasyczną wśród pań wciąż prowadzi Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport) z 1020 punktami, ale jej przewaga nad drugą w kolejności Moniką Judką (biegówki.eu / Judka Ski Team) zmniejszyła się tylko do 6 punktów. Na trzeciej pozycji Beata Dziura (Startski.pl Rollspeed Team), która zebrała dotąd 824 punkty.

W klasyfikacji panów ścigających się klasykiem nadal na prowadzeniu Łukasz Bronowicki (Centrum Treningowe Retro) z 1111 punktami. Na drugą lokatę dzięki zwycięstwu w Przehyba Uphill wskoczył Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl) tracąc do lidera zaledwie 9 punktów. Po piętach prowadzącym depcze Władysław Olszowski (team nabiegowkach.pl), na którego koncie widnieją 1102 punkty.

W konkurencji techniką dowolną prowadzącą zawodniczką wciąż jest Anna Gałek (Karkonosze XC Team) mająca 1055 punktów. Po dobrych występach w Beskidzie Sądeckim na drugą pozycję z czwartej przesunęła się Patrycja Szwed (TN Biegówki Wesoła / Decathlon Team), której do liderki brakuje 13 punktów. Na trzecim miejscu z 982 punktami na koncie znajduje się Anna Bezulska (Skipol.pl Team).

Wśród mężczyzn rywalizujących techniką dowolną pozycję lidera objął Grzegorz Fijałkowski (team nabiegowkach.pl), który zgromadził 1040 punktów. Dotychczasowy lider Szymon Bujanowski (Nowa Ruda Biega) ze względu na nieobecność na zawodach III tury spadł na miejsce piąte. Drugi w rankingu po dużym skoku z dziewiątej lokaty jest Andrzej Prud (Skipol.pl Team) mający na koncie 1016 punktów. Trzeci Robert Romanowicz (team nabiegowkach.pl) tracąc do drugiego 35 punktów.

Na pompowanych kołach pozycję liderki umocniła Martyna Wiśniowska (team nabiegowkach.pl) z symą 768 punktów. Pozostałe dwie zawodniczki - Jolanta Michajluk (Skiking.pl Team) i Beata Stodulska-Cieślik z Wrocławia mają do prowadzącej ogromną stratę ponad 500 punktów. Wydaje się więc, że jeśli tylko liderka wystartuje w finale, zwycięstwo ma zapewnione.

Wśród mężczyzn niezmiennie prowadzi Tadeusz Lis (Skiking.pl Team), który ma 1021 punktów. Z drugiej pozycji na czwartą ze względu na nieobecność na zawodach III tury spadł Artur Strzałkowski, a na drugiej pozycji uplasował się Adam Mielimąka z Pstrążnej (960 punktów). W klasyfikacji wciąż pnie się Sławomir Siedziński (Skiking.pl Team) i po dwóch wygranych w Beskidzie Sądeckim zajmuje trzecią pozycję w rankingu z 867 punktami.

Pełną indywidualną klasyfikację punktową możesz sprawdzić w generalce Vexa Skiroll Tour 2019.

W tym sezonie w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu znajdą się zawodnicy, którzy ukończą przynajmniej trzy biegi z całego cyklu, w tym finał Asfalt Uphill 6 października w Dusznikach-Zdroju. Ostateczny ranking powstanie po zsumowaniu pięciu najlepszych wyników punktowych zawodników. Wszystko więc może się jeszcze zmienić, gdyż niektórzy zawodnicy mają na koncie dopiero po kilka startów.

Przykładowo ubiegłoroczny zwycięzca cyklu techniką klasyczną Wojciech Smykowski zajmuje po III turze dopiero 17. miejsce. To dlatego, że ma zaliczone dotąd tylko trzy starty tą techniką. Jeśli weźmie udział w dwóch ostatnich biegach klasykiem i wykaże się podobną formą, jak podczas III tury cyklu, będzie jednym z faworytów do zwycięstwa. Podobna sytuacja panuje niemal we wszystkich rankingach indywidualnych cyklu.

Klasyfikacja drużynowa

W rankingu teamów ścigających się w cyklu Vexa do końca będzie emocjonująco. Wciąż prowadzi "team nabiegowkach.pl I" na którego koncie znajdują się 4952 punkty. Jednak jego przewaga zmniejsza się. Na drugą pozycję wysunął się "Karkonosze XC Team", którego zawodnicy w Łabowa Uphill i Przehyba Uphill wspólnie zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich rywalizujących drużyn. Strata tego zespołu do lidera wynosi niecałe 100 punktów, pewne jest, że gdyby nie nieobecność Wojciecha Smykowskiej na II turze cyklu, to oni znajdowaliby się na prowadzeniu. "Skipol.pl Team" z sumą 4810 punktów spadł na trzecie miejsce.

Wydaje się, że walka o prestiż i zwycięstwo w cyklu rozegra się właśnie pomiędzy tymi trzema drużynami, gdyż kolejny w rankingu - "team nabiegowkach.pl II" - ma obecnie stratę do trzeciego miejsca prawie 300 punktów.

Sprawdź pełną klasyfikację teamów po III turze cyklu.

Wszystko wyjaśni się już wkrótce, bo w pierwszy weekend października, gdy na Dolnym Śląsku odbędą się dwa ostatnie biegi serialu Vexa. W sobotę 5 października Skalny Uphill na dystansie 6 km z przewyższeniem 230 m w Łężycach (gmina Szczytna) niedaleko Dusznik-Zdroju, a dzień później - 6 października finał cyklu Asfalt Uphill na trasie o długości 10,5 km z przewyższeniem 340 m. Po nim zostanie udekorowanych po sześć zawodników i zawodniczek w konkurencjach open i po trzy w kategoriach wiekowych - to będą ci, którzy w całym cyklu zdobyli najwięcej punktów. Wtedy poznamy najlepszych polskich biegaczy na nartorolkach i najlepsze krajowe drużyny.

zaktualizowano wtorek, 24 września 2019 17:29
Oceń artykuł
(1 głos)
smykcobiega
smykcobiega Dzięki za miłe słowa, ale w sporcie nie ma nic pewnego. Pozdrwiam i do zobaczenia za 10 dni.
25.09.2019, 13:36
Głosy: +0
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.