II Mistrzostwa Warszawy na nartorolkach [WYNIKI]

opublikowano: 09 września 2017 autor: Redakcja

Rolkowisko 2016 / fotka zastępcza

Rolkowisko 2016 / fotka zastępcza
Katarzyna Witek, Marek Chłopek, Natalia Fiedorec, Michał Neumann i Jan Kobryń zostali Mistrzami Warszawy na 2017 rok w sprintach na nartorolkach, które odbyły się w Wesołej 9 września. W imprezie organizowanej już po raz drugi zawodnicy startowali łącznie 84 razy w trzech konkurencjach.

Impreza zwana Rolkowiskiem organizowana była na jedynej warszawskiej trasie do jazdy na rolkach i nartorolkach - Rolkostradzie w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Zawodnicy mogli rywalizować w konkurencjach: techniką klasyczną, dowolnie i na pompowanych kołach. Dzięki odstępom czasowym pomiędzy każdą z konkurencji startujący mogli ścigać się nie tylko w jednej - wybranej, ale także we wszystkich trzech.

Zawody w ramach Rolkowiska - Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach - jak sama nazwa wskazuje, odbywają się na krótkim dystansie. Podobnie jak przed rokiem zawodnicy startowali indywidualnie w odstępie 30 sekund, a odcinek o długości około 1200 m pokonywali dwukrotnie. Suma czasów decydowała o zajętym miejscu.

Zwycięzcą biegu techniką klasyczną został Marek Chłopek (team nabiegowkach.pl). Marek nie tylko biega na nartach i nartorolkach, ale jest także wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata czy Europy w wyścigach smoczych łodzi. Siła i przyzwyczajenie organizmu do dużych obciążeń na krótkim dystansie pozwoliła Markowi wygrać warszawski wyścig klasykiem. - To dystans idealnie skrojony dla mnie - mówił nam po zawodach. Drugie miejsce dla Józefa Michałka (team nabiegowkach.pl), na co dzień trenera zwycięzcy, trzecie dla Michała Neumanna z Warszawy.

Wśród pań triumfowała Katarzyna Witek (TN Biegówki Wesoła / team nabiegowkach.pl), która świetnie połączyła rolę zawodniczki i organizatorki. Kaśka będąc lokalną działaczką i popularyzatorką dyscypliny bardzo dużo pracy włożyła w organizację zawodów. Może mieć zatem podwójną satysfakcję. Z drugim czasem bieg ukończyła Martyna Wiśniowska. Trzecie miejsce dla Joanny Kujawskiej. Obie panie to stałe zawodniczki teamu nabiegowkach.pl.

Pełne wyniki z biegu techniką klasyczną w linku.

W konkurencji techniką dowolną wystartowało najwięcej, bo aż 41 uczestników. W rywalizacji mężczyzn najszybszy okazał się Michał Neumann z Warszawy przed Hubertem Paszkowskim i Robertem Sadowskim - obaj reprezenujący Skipol.pl Team. W rywalizacji płci pięknej najszybsza w sobotę była Natalia Fiedorc (UKS Start Malawicze) przed koleżanką klubową Julią Zajczyk. Trzecie miejsce dla Martyny Wiśniowskiej (team nabiegowkach.pl).

Pełne wyniki rywalizacji dowolną techniką w linku.

Na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami - tzw. terenowych - najszybszy czas dnia uzyskał Jan Kobryń (TN Biegówki Wesoła) wyprzedzając Huberta Paszkowskiego (Skipol.pl Team) i Katarzynę Witek (TN Biegówki Wesoła / team nabiegowkach.pl). Organizatorka biegu uzyskała trzeci czas open w tym wyścigu. Trzecą pozycję wśród mężczyzn wywalczył Robert Sadowski (Skipol.pl Team). Drugie i trzecie miejsce w konkurencji kobiet zdobyły odpowiednio: Patrycja Szwed (UKS Rawa Siedlce) i Elżbieta Czabok z Warszawy.

Wszystkie wyniki na nartorolkach terenowych w linku.

Krótkie dystanse zmotywowały do udziału głównie mieszkańców Mazowsza, a przede wszystkim Warszawy i okolic. Wśród zawodników znaleźli się także przedstawiciele Śląska, Podlasia, czy Warmii i Mazur. Jak widać ciekawa impreza potrafi przyciągnąć zawodników z całej Polski.

W Rolkowisku ścigano się nie tylko na nartorolkach. O najlepsze czasy walczono także na rolkach i hulajnogach. Te konkurencje przyciągnęły głównie młodszych. - Fajne zawody, fajna rodzinna atmosfera, świetne wydarzenie nie tylko od strony sportowej - chwalił imprezę Marek Chłopek, zwycięzca biegu klasykiem.

zaktualizowano sobota, 09 września 2017 15:00
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.