Łabowa Uphill zaskoczył uczestników wymagającym profilem

opublikowano: 08 października 2018 autor: Redakcja
W sobotę 6 października 2018 roku w Łabowej w Beskidzie Sądeckim odbył się piąty bieg na nartorolkach z cyklu Vexa Skiroll Tour - Łabowa Uphill. Na dystansie 7,5 km zawodnicy pokonywali przewyższenie 430 m. Wielu z nich na mecie przyznawało, że nie spodziewali się tak trudnego podbiegu.

Łabowa Uphill w 2018 roku organizowany był po raz pierwszy. Zawodnicy startowali z centrum miejscowości Łabowa, położonej między Nowym Sączem a Krynicą-Zdrój i biegli w kierunku Feleczyńskiej Roztoki i Hali Łabowskiej. Start był wspólny dla każdej z konkurencji: techniką klasyczną, dowolnie oraz na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami.

Większość trasy Łabowa Uphill prowadzi po asfaltowej drodze pod zarządem Nadleśnictwa Nawojowa, wyłączonej z ruchu pojazdów i zamkniętej szlabanem. Zawodnicy nie mieli możliwości wcześniejszego obejrzenia trasy z samochodu. Początkowo droga pięła się nieznacznie, za to im bliżej mety, tym było stromiej. Duża grupa uczestników biegu przyznawała na mecie, że najtrudniejsze było ostatnie półtora kilometra. Kto nie zostawił sobie rezerwy sił i energii, odpokutował na końcówce. Asfaltowa droga leśna odcinkami była nierówna i miała też braki w nawierzchni. To przy zmęczeniu dodatkowo utrudniało osiągnięcie celu.

Łabowa Uphill ze względu na duże przewyższenie pokonywane na stosunkowo krótkim odcinku, naszym zdaniem jest drugim pod względem trudności - po Przehyba Uphill - polskim biegiem pod górę na nartorolkach.

W pierwszym, historycznym biegu, wzięło udział 43 zawodników, z których większość zdecydowała się na rywalizację techniką klasyczną. W tej konkurencji najszybszy okazał się Wojciech Smykowski (Centrum Treningowe Retro), który na końcówce wyprzedził prowadzącego cały bieg Grzegorza Legierskiego (team nabiegowkach.pl). Trzeci linię końcową osiągnął Białorusin Yury Antokhin. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Witek (team nabiegowkach.pl / TN Biegówki Wesoła), która została też sklasyfikowana na dziesiątej pozycji open. Druga lokata dla Beaty Nowok (team nabiegowkach.pl), a trzecie miejsce podium przypadło Monice Judce (biegówki.eu).

Wśród zawodników konkurujących dowolną techniką na kołach twardych najszybszy w Łabowa Uphill był Jan Kobryń (TN Biegówki Wesoła) przed Szymonem Bujanowskim (Nowa Ruda Biega) i Józefem Michałkiem (team nabiegowkach.pl). Wśród pań najmniejszych szans rywalkom nie dała Anna Bezulska (Nowa Ruda Biega). Dwa kolejne miejsca dla reprezentantek teamu nabiegowkach.pl - Joanny Kujawskiej i Agaty Szlachetki.

W konkurencji na kołach pompowanych pewnie zwyciężył Czech Josef Vejnar (Jove Rollski Vysoke n/Jiz.). Drugi czas dnia osiągnął Sławomir Siedziński (Skiking.pl Team), a trzeci był Adam Mielimąka z Pstrążnej. W rywalizacji kobiet trasę najszybciej przebiegła Patrycja Szwed (Decathlon Team / TN Biegówki Wesoła) przed Beatą Dziurą z Wałbrzycha.

Pełne wyniki załączamy do ściągnięcia pod tekstem. Zobacz obszerną galerię zdjęć z Łabowa Uphill.

zaktualizowano poniedziałek, 08 października 2018 19:44
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.