Co na gwiazdkowy prezent dla nartorolkarza - zbiór pomysłów

Co na gwiazdkowy prezent dla nartorolkarza - zbiór pomysłów

Jak sprawić prezent entuzjaście nartorolek? Czego może brakować w jego wyposażeniu? Który gadżet będ...

Pierwszy salon nartorolkowy z prawdziwego zdarzenia powstał we Wrocławiu

Pierwszy salon nartorolkowy z prawdziwego zdarzenia powstał we Wrocławiu

Stacjonarny sklep specjalistyczny, w którym można zobaczyć nartorolki większości liczących się na św...

ostatnio na forum

Więcej

Norwedzy rozdawali karty w pierwszych zawodach cyklu Silivini Skiroll Classics

opublikowano: 11 lipca 2015 autor: Redakcja
W otwartych zawodach na nartorolkach techniką klasyczną, jakie odbyły się w sobotę 11 lipca 2015 w północno-wschodnich Czechach, zawodnicy mieli do pokonania dystans 7 km pod górę. Gospodarze musieli oddać gościom z Norwegii dwa pierwsze miejsca. Blisko ¼ zawodników w tym wyścigu stanowili Polacy.

Pierwsze zawody zaliczane do cyklu Silvini Skiroll Classics obyły się okolicach Velkich Karlovic, miejscowości, która słynie m.in. z rozgrywania dobrze zorganizowanych zimowych zawodów w biegach narciarskich Karlovská 50. W drugą sobotę lipca 2015 czeskie Beskidy były miejscem zmagań biegu na nartorolkach organizowanego tu po raz pierwszy. To były także pierwsze zawody bieżącego sezonu zaliczane do cyklu SSC.

Zawodnicy biegli z miejscowości Nový Hrozenkov na górę Kohůtka pokonując 430 m przewyższenia na dystansie 7 km. Pierwsze 4 km stanowił stosunkowo łatwy podbieg, który większość mocniejszych zawodników bez trudu pokonała bezkrokiem. Wyzawniem były ostatnie 3 km "ściany", którą uczestnicy biegu z pewnością zapamiętają na długo.

Na liście startowej liczącej łącznie 44 zawodników przeważali amatorzy. Nie brakowało jednak też nazwisk biegaczy narciarskich zaliczanych do czeskiej czołówki, wśród nich znani polskim kibicom, Adéla Boudíková i Jiří Ročárek - zwycięzcy piątkowych i niedzielnych biegów tegorocznego Biegu Piastów.

O poziomie zawodów niech świadczy fakt, że przywołany wyżej Jiří Ročárek musiał się w dzisiejszej rywalizacji zadowolić dopiero czwartą pozycją ustępując Norwegom, którzy obsadzili dwie pierwsze pozycje i swojemu rodakowi na trzecim stopniu podium.

Triumfatorzy biegu

Mężczyźni

  1. Anders Høst NOR - 25:20
  2. Fredrik Grøvdal NOR - 28:31
  3. Pavel Ondrášek CZE - 28:58

Kobiety

Adéla Boudíková CZE - 31:43
Katerina Jonatova CZE - 33:52
Natálie Jurčová CZE - 35:34

Poniżej pełne wyniki:

W dzisiejszym biegu startowało dziesięciu Polaków, którzy zważywszy na wysoki poziom wyścigu wypadli przyzwoicie. Mocną reprezentację - aż siedmiu zawodników - wystawił polski amatorski team narciarski - team nabiegowkach.pl. Przedstawiciele tej drużyny zajęli najlepsze miejsca wśród startujących Polaków.

zaktualizowano sobota, 11 lipca 2015 21:04
Oceń artykuł
(4 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.