15 sierpnia na Tauron Duszniki Arena impreza charytatywna na nartorolkach

opublikowano: 30 lipca 2020 autor: Alicja Rolska
W trzeci weekend sierpnia na północy kraju mamy zawody Swornerace, ale na drugim końcu kraju w tym czasie odbędzie się niezwykłe wydarzenie nartorolkowe. Na torze biathlonowym w Dusznikach-Zdroju będzie można biegać całą dobę, by zebrać pieniądze dla chorej na stwardnienie rozsiane duszniczanki.

"Bieg do skutku" rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 10 na Tauron Duszniki Arena i potrwa właśnie do skutku, czyli osiągnięcia celu, jakim jest zebranie pieniędzy na operację Doroty Juszczak. Jej córka trenuje biathlon, stąd też zainteresowanie sprawą lokalnych sportowców, którzy będą biegać na zmianę po trasie rolkostrady. Za każdy pokonany kilometr Jamrozowa Polana Hotel & Browar wpłaci złotówkę, organizatorzy akcji liczą też na wsparcie mieszkańców oraz miłośników nartorolek i wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogą wpłacić datek na konto zrzutki (link pod tekstem).

"Bieg do skutku" jest wydarzeniem otwartym dla chętnych, jednak wymagająca trasa Areny ogranicza udział do osób raczej zaawansowanych, dobrze radzących sobie na tego typu obiektach. Jak wyjaśnia współorganizatorka akcji Agnieszka Wanżewicz-Uznańska, każdy chętny do biegania podczas wydarzenia powinien się do niej zgłosić, by wspólnie zdecydować o możliwości wzięcia udziału.

Zachęcamy do kibicowania, do finansowego wsparcia zrzutki, a także do aktywnego udziału w tej niezwykłej charytatywnej sztafecie.

Więcej:

zaktualizowano czwartek, 30 lipca 2020 13:01
Oceń artykuł
(0 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.