Orlicka 50 / 30 na nartorolkach - czeskie zawody w Polsce 28.10.2023

opublikowano: 17 października 2023 autor: Michał Rolski

Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z Grand Prix Polski 2022

Zdjęcie ilustracyjne - pochodzi z Grand Prix Polski 2022
Ciekawe zawody mają odbyć się w polskim nartorolkowym eldorado w ostatnią sobotę października. Co ciekawe, organizują je Czesi. Można się ścigać na dystansie 52 km klasykiem lub 33 km łyżwą.

Bieg zaplanowany na ostatnią sobotę października (28.10.2023 o godzinie 13:00) w dolinie między Górami Bystrzyckimi i Orlickimi to finał mniej rozpoznawalnego czeskiego cyklu nartorolkowego. Trasa zawodów zlokalizowana będzie w miejscu "kultowym" dla polskich nartorolek. Znana jest wielu miłośnikom jazdy na małych kółkach po asfalcie. Prowadzić ma pomiędzy Lasówką, Mostowicami, Niemojowem na Dolnym Śląsku (gminy Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie) oraz czeską wioską Orlické Záhoří. Co ciekawe, w znakomitej większości zawodnicy będą pokonywać dystans po polskiej stronie granicy. Trasa jest lekko pofałdowana, występują na niej podbiegi i zjazdy.

W zawodach prowadzona będzie klasyfikacja:

  • techniką klasyczną na dystansie 52 km - na nartorolkach do klasyka z gumowymi kołami o prędkości wolnej [oznaczonej jako 3, S (slow), L (low speed)]. Wybranym zawodnikom organizator wręczy własne nartorolki - Swenor Alutech Elite z kołami 3, jeśli ktoś nie ma takich kół, albo obawia się dystansu na wolnych kołach, może biec na kolach o prędkości 2, a jego wynik będzie o 13% dłuższy od osiągniętego czasu (czas x 1,13);
  • techniką dowolną na dystansie 33 km - na nartorolkach z kołami gumowymi o dowolnej prędkości.

Tradycyjnie w Czechach zawody odbywają się przy otwartym ruchu pojazdów, zatem należy się spodziewać takiej samej organizacji. Drogi wykorzystane do rywalizacji mają niewielki ruch lokalny, o tej porze roku będzie minimalny ze względu na niewielką liczbę turystów w regionie.

Zgłoszeń należy dokonywać e-mailowo do 25 października do godziny 20:00 pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Opłata startowa wynosi 200 koron czeskich dla tych, którzy zarejestrują się przez e-mail lub 350 koron przy rejestracji na miejscu. Wpłaty dokonujemy gotówką w biurze zawodów.

Dla ułatwienia podajemy szablon, który pomoże przesłać zgłoszenie w języku czeskim.

język polski język czeski
Zgłoszenie do zawodów 28.10.2023 Registrace do soutěže 28.10.2023
Dzień dobry.

Przesyłam zgłoszenie do zawodów Orlicka 50/30 - 28.10.2023.

Imię i nazwisko: Jan Kowalski
Klasyfikacja: klasyczna / łyżwowa
Kraj: Polska
Miasto: Wrocław
Rok urodzenia: 1980
Team / klub: nartorolkowy.pl

Dobrý den.

Přihlášku posílám do soutěže Orlicka 50/30 - 28.10.2023.

Jméno a příjmení: Jan Kowalski
Klasifikace: classic / skate
Země Polsko
Bydliště: Wrocław
Rok narození: 1980
Tým/klub: nartorolkowy.pl

 

W Czechach panuje mniej formalne podejście do rywalizacji na nartorolkach. Jak wspomniałem powyżej, biegi odbywają się przy otwartym ruchu drogowym, organizator jedynie zabezpiecza skrzyżowania, nawrotki itp. W wielu przypadkach nie powstają nawet regulaminy, a jedynym i obowiązkowym dokumentem jest tzw. prezentacja, w której pokrótce zebrane są najważniejsze zasady.

Więcej informacji o zawodach, mapki tras, miejsca pracy biura zawodów, dekoracji, parkowania, znajdziecie w prezentacji zawodów Orlicka 50/30 2023 na stronie organizatora.

zaktualizowano środa, 18 października 2023 10:09
Oceń artykuł
(0 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.