Rajd “Skikome na…” w 2024 roku wraca na Kaszuby

opublikowano: 06 marca 2024 autor: Redakcja

Na trasie Skikome na Kaszebe w 2018 roku - w 2024 roku trasa ma się częściowo pokrywać z edycją sprzed 6 lat

Na trasie Skikome na Kaszebe w 2018 roku - w 2024 roku trasa ma się częściowo pokrywać z edycją sprzed 6 lat
Kultowy rajd na nartorolkach terenowych "Skikome na..." ma już 10 lat. W tym roku ponownie zostanie zorganizowany na Kaszubach. Uczestnicy 1 czerwca 2024 roku przejadą wspólnie dystans około 75 km po trasach w okolicach wsi Mylof niedaleko Męcikału. Nie zabraknie też elementów integracyjnych.

Rajd odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 roku. Uczestnicy, których z pewnością będzie znacznie więcej niż dekadę temu, przejadą wspólnie trasę o długości około 75 km. Jej przebieg w części będzie pokrywał się z rajdem w Borach Tucholskich z 2018 roku.

Tradycyjnie nie zabraknie też części integracyjnej. Rajdy "Skikome na..." są dla środowiska nartorolkarzy terenowych przede wszystkim okazją do spotkania. W planach organizatorów jest połączenie rajdu ze spływem kajakowym Brdą i wieczorną biesiadą. W piątek 31 maja - w dzień poprzedzający przejazd - odbędzie się wieczorne spotkanie z ogniskiem. W niedzielę 2 czerwca planowana jest dla chętnych wycieczka rowerowa.

Bazą w tym roku będzie pole namiotowe przy zaporze Mylof - 7 km od miejscowości Męcikał, po prawej stronie rozlewiska Brdy. Są tam sanitariaty, prysznic, duża wiata i dostęp do wody. To miejsce dla planujących nocleg w namiotach. Jest też możliwość zakwaterowania się w ośrodku agroturystycznym U EMILII w Dużej Klonii, który znajduje się na wzgórzu po drugiej stronie rozlewiska. Noclegi należy rezerwować indywidualnie, telefon 518758035. Niedaleko znajduje się dobra restauracja, a na zaporze można kupić świeżego i wędzonego pstrąga oraz przetwory z ryb.

Rajd jest otwarty, mile widziani są wszyscy miłośnicy nartorolek terenowych, którzy są w stanie pokonać w spokojnym tempie dystans 75 km. Impreza ma charakter towarzyski, uczestnicy jadą w grupach utrzymujących wspólne tempo, rozmawiając ze sobą. Często organizowane są przystanki i odpoczynki. Można zabrać ze sobą bliskich, którzy pokonają dystans towarzysząc na rowerach. Zgłoszenia będą zbierane w późniejszym terminie, o czym poinformujemy, gdy tylko się rozpoczną.

Pierwszy polski rajd na nartorolkach terenowych Skikome na Kaszebe odbył się na Kaszubach 10 lat temu. Język kaszubski był inspiracją do stworzenia nazwy tego wydarzenia. Jego pomysłodawcą był Jerzy 'Jodyna' Buczkowski z Gdańska. W czerwcu 2014 roku trasę o długości około 60 km pokonało na nartorolkach terenowych 13 śmiałków. Wśród nich także redakcja portalu nartorolki.pl, który od początku jest patronem medialnym imprezy. Po kilku edycjach kaszubskich w ostatnich latach rajdy odbywały się bliżej morza. W zależności od miejsca organizacji modyfikowano nazwę na "Skikome na Morenu", czy "Skikome na Mierzeju". Teraz nartorolkowy objazd powraca do korzeni, na trasy Kaszub.

Rajdy ekstremalne "Skikome na Kaszebe" organizowane przez Klub Katownia Gdańsk, później we współpracy z Pomorskim Towarzystwem Rollskitourowym, zainspirowały miłośników jazdy terenowej na nartorolkach z całej Polski do spotykania się i wspólnego pokonywania ciekawych tras. Niewątpliwie seria "Skikome na..." jest protoplastą wszelkich polskich rajdów nartorolkowych. Warto wziąć udział w kolejnej edycji wydarzenia, które ukształtowało środowisko miłośników "skajków" w naszym kraju.

zaktualizowano środa, 06 marca 2024 14:38
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.