SworneRace 2020 z Mistrzostwami Polski Amatorów - 15-16 sierpnia

opublikowano: 23 czerwca 2020 autor: Redakcja
W połowie sierpnia na Kaszubach już po raz trzeci odbędą się nartorolkowe biegi w ramach SworneRace. Na trasach w okolicach Swornegaci zawodnicy ścigać się będą na dystansie 30 km techniką klasyczną i dowolną. Bieg dowolną techniką ma rangę Mistrzostw Polski PZN amatorów. Zaplanowano też zmagania dla miłośników pompowanych kół z odcinkami terenowymi.

Ze względu na panującą pandemię w 2020 roku zawody SworneRace odbędą się miesiąc później niż w ubiegłym sezonie. Zmieni się także nieco ich charakter. Nadal impreza będzie dwudniowa - w tym roku zostanie zorganizowana w weekend 15 i 16 sierpnia. Jak zwykle będzie można ścigać się na nartorolkach sportowych klasykiem i łyżwą, jak też na sprzęcie z pompowanymi kołami.

Miejsce zawodów to co zwykle, czyli leśne, asfaltowe trasy w miejscowości Chociński Młyn obok Swornegaci. Identycznie jak w poprzednich latach zawodnicy pokonywać będą wahadłowo odcinek 7,5 km.

W 2020 roku dystanse wszystkich zmagań zostaną zrównane. Uczestnicy wyścigów zmierzą się z trasą o długości 30 km niezależnie od sprzętu, czy techniki. W bieżącym sezonie bieg techniką dowolną będzie także Mistrzostwami Polski Polskiego Związku Narciarskiego Amatorów, a jego uczestnicy rywalizować będą na jednakowym sprzęcie dostarczonym przez PZN - nartorolkach Marwe Skating 610A. Tytuły mistrzowskie przyznane zostaną w kategoriach wiekowych co 10 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę nartorolek wprowadzone zostaną limity liczby uczestników, a starty mogą odbywać się na raty.

Program

  • sobota 15.08.2020 - bieg na dystansie 30 km - nartorolki terenowe oraz bieg na dystansie 30 km techniką dowolną (Mistrzostwa Polski Amatorów)
  • niedziela 16.08.2020 - bieg na dystansie 30 km techniką klasyczną

Zapisy

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: https://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/944. Opłata startowa dla osób dorosłych wynosi 100 zł za jeden bieg lub 150 zł za dwa biegi dzień po dniu.

Więcej informacji

zaktualizowano wtorek, 23 czerwca 2020 08:28
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.