SworneRace60, czyli nartorolkowe biegi na 60 km i 30 km w Borach Tucholskich

opublikowano: 23 maja 2018 autor: Redakcja
W kalendarzu polskich otwartych biegów na nartorolkach pojawiła się nowa impreza. W sobotę 21 lipca 2018 roku w Swornychgaciach będzie można wystartować na 60 km dowolną techniką (także na skike) lub 30 km klasyczną.

Wyścigi odbywać się będą na zamkniętej dla pojazdów asfaltowej drodze pomiędzy Chocińskim Młynem a Kopernicą, na zachód od Jeziora Charzykowskiego, w okolicach Swornychgaci na Kaszubach. Zawodnicy będą pokonywać wahadłowo odcinek 7,5 km. Łatwo obliczyć, że rywalizujący na 30 km przebiegną trasę cztery, a na 60 km osiem razy. Trasa jest niemal płaska, przewyższenie pokonywane na jednym odcinku to około 50 metrów. Ścigający się na pompowanych kołach oprócz części asfaltowych będą pokonywać także odcinki gruntowe.

Mapa biegu

Profil trasy

W tych zawodach biegiem głównym będzie wyścig bez narzucania techniki na dystansie 60 km. Organizator nie wyznaczył tu także żadnych limitów wobec sprzętu, a zwłaszcza kół, na których wystartują zawodnicy. W biegu na 30 km obowiązuje wyłącznie narciarska technika klasyczna oraz nartorolki do klasyka wyposażone w koła z czarnej gumy o dowolnej prędkości. By wystartować w kategorii "nartorolki terenowe", trzeba będzie korzystać z rolek lub nartorolek z kołami pompowanymi.

W ramach imprezy, po biegach na długich dystansach, w planach jest też wyścig pod nazwą Supersprint na znacznie krótszym odcinku. Do tej konkurencji mają być zakwalifikowani najlepsi zawodnicy z biegów na nartorolkach sportowych. Nie sprecyzowano jeszcze liczby startujących. - Na chwilę obecną przewidujemy, że 5-10 osób w kategoriach awansuje do tej rywalizacji. Sprinty będą się odbywać na na 3 km z podbiegiem na ok. 500 metrów. Start z mostu w korycie rzeki. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 10 sekund. Liczba osób dopuszczonych do tej rywalizacji będzie zależna od liczby zgłoszonych do biegu głównego - wyjaśnia Jakub Czaplewski z komitetu organizacyjnego imprezy.

Organizatorzy przewidzieli klasyfikacje kobiet i mężczyzn w open i kategoriach wiekowych. Osobno zostaną udekorowani zawodnicy do lat 20, od 20 do 50 i powyżej 50 lat.

Zapisy mają być prowadzone za pośrednictwem strony internetowej zawodów swornerace60.pl. Uczestnicy pokrywają opłatę startową w wysokości 99 zł (dorośli) i 49 zł (dzieci i młodzież). W ramach opłaty zawodnicy mają otrzymać n.in. pamiątkową koszulkę, dostęp do strefy VIP festynu gminnego, czy prawo do udziału w niedzielnym spływie kajakowym.

Szczegółowe informacje o zawodach znajdziesz w regulaminie, który załączamy pod tym tekstem.

Cieszy nas kolejna nartorolkowa impreza w polskim kalendarzu. Także fakt, że będzie odbywać się na Pomorzu. W tym sezonie wypełni lukę w przerwie organizacji Ultramaratonu Nartorolkowego odbywającego się w ostatnich latach w Wejherowie. Swornerace60 będzie najdłuższym biegiem na nartorolkach w Polsce w 2018 roku.

zaktualizowano środa, 23 maja 2018 19:13
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.