XIV Mistrzostwa Ustronia na nartorolkach zaplanowano na 2 października [AKTUALIZACJA]

opublikowano: 22 września 2022 autor: Redakcja
W niedzielę 2 października 2022 roku odbędą się już po raz czternasty Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na nartorolkach techniką klasyczną. Od bieżącego roku impreza będzie memoriałem Józefa Michałka. Udostępniamy więcej informacji o imprezie.

Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na nartorolkach wpisały się już na stałe w kalendarz polskich imprez na asfalcie. W 2022 roku odbędą się w niedzielę 2 października o godzinie 12:00. Miejscem rozgrywania imprezy są wiślańskie bulwary w Ustroniu. Trasa zawodów jest całkowicie płaska i pozbawiona zakrętów, nawierzchnia pokryta jest doskonałym asfaltem. Sportowcy ścigają się wahadłowo na odcinku 800 m - tam i z powrotem, co daje łącznie odcinek 1600 m. Start indywidualny. Zawodnicy startują na własnym sprzęcie - nartorolkach do techniki klasycznej z kołami z czarnej gumy o dowolnej prędkości.

Czternasta edycja będzie memoriałem trenera Józefa Michałka zmarłego 4 kwietnia 2022 roku - wybitnego trenera biegów narciarskich, który po zakończeniu kariery szkoleniowca w sporcie wyczynowym, zaangażował się w szkolenia i przekazywanie wiedzy amatorom. Józef Michałek, który mieszkał w pobliskiej Istebnej, pomagał wielokrotnie w organizacji Mistrzostw Ustronia na nartorolkach, angażując się osobiście, wspomagając radą, czy przekazując nagrody dla najlepszych zawodników.

Pod tekstem w plikach do pobrania znajdziesz program zawodów, regulamin oraz informację o nagrodach dla uczestników.

Więcej informacji

zaktualizowano czwartek, 22 września 2022 16:44
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.