ActiveLook - okulary terminatora - przydatne zwłaszcza na nartorolkach

opublikowano: 24 marca 2020 autor: Redakcja
Wiele osób podczas uprawiania sportu korzysta z urządzeń monitorujących parametry jazdy, czy wysiłku. Niestety podczas jazdy na nartorolkach i ciągłej pracy kijami trudno zerkać na sportowy zegarek, czy smartfon. Sportowe okulary z wyświetlaczem ActiveLook pozwalają na bieżąco śledzić wszelkie przydatne dla nas wartości.

Kto musiał podczas biegu na nartorolkach, czy nartach, na bieżąco śledzić np. puls na sportowym zegarku, by dokładnie realizować założenia treningu zadanego przez trenera, ten wie, jak trudne to zadanie. Zaawansowani sportowcy próbują radzić sobie obracając tarczę zegarka na wewnętrzną stronę nadgarstka - to ułatwia obserwowanie jego wyświetlacza podczas uniesienia rąk z kijami przed siebie. Choć to trochę pomaga, nie rozwiązuje problemu.

Bardzo ciekawe rozwiązanie zaproponowali Francuzi z firmy Microoled prezentując w styczniu 2020 roku na sportowych targach ISPO w Monachium sportowe okulary ze zintegrowanym wyświetlaczem. Rozwiązanie zostało wyróżnione znakiem ISPO Brandnew przyznawane startupom, które w ocenie kapituły są najbardziej obiecujące w branży sportowej.

Użytkownik korzystający z okularów z technologią ActiveLook ma możliwość ciągłego śledzenia interesujących go wartości, gdyż ma je stale przed oczami, niczym filmowy terminator. Obraz "rzucany jest" na jedno ze szkieł za pomocą mikro rzutnika zintegrowanego z noskiem. Odczyty pojawiają się w sposób subtelny, gdy patrzymy w dal, nic nie przesłania nam obrazu. Aby go dostrzec, należy inaczej zogniskować soczewki w gałkach ocznych i spojrzeć bliżej.

Co widzimy? To zależy od nas. Każdy może ustawić indywidualne parametry, które mają pojawiać się w wirtualnym widmie. Dla jednych będzie to liczba uderzeń serca, dla innych prędkość, czy pokonany dystans.

Wyświetlacz w okularach pokazuje jedynie to, co zmierzy właściwe urządzenie, np. monitor pracy serca, sportowy zegarek, smartfon, czujnik mocy, czy odbiornik GPS. Dane przesyłane są za pomocą protokołu Bluetooth. Producent oferuje bezpłatnie biblioteki API i pakiet urządzeń do testów wszystkim twórcom sportowego oprogramowania, by można było przesyłać odczyty na projektor zintegrowany z okularami. Użytkownicy końcowi mogą skorzystać też z gotowej aplikacji dostępnej w Google Play i App Store, która współpracuje z ActiveLook i pozwala na wyświetlanie parametrów: prędkość, tempo, dystans, czas, puls.

ActiveLook to technologia, a jej twórcy nie zajmują się sprzedażą gotowych produktów, lecz dostarczają rozwiązanie producentom okularów. Jak poinformował nas podczas tegorocznych targów ISPO Xavier Bonjour - Product Marketing Manager w firmie Microoled, w 2021 roku rozwiązanie ma się pojawić w niektórych okularach marek Uvex i Julbo.

Jeśli tylko producenci aplikacji i sportowych urządzeń pomiarowych zintegrują technologię w swoich oprogramowaniach, możemy zyskać bardzo przydatne rozwiązanie do korzystania nie tylko na nartorolkach, czy nartach biegowych, ale podczas uprawiania większości sportów na świeżym powietrzu, w tym jazdy na rowerze, czy biegania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.activelook.net.

zaktualizowano wtorek, 24 marca 2020 16:04
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.