Botas wdraża buty do nartorolek do wiązań SNS Pilot

opublikowano: 03 kwietnia 2014 autor: Redakcja
Wygląda na to, że użytkownicy wiązań Salomona w końcu doczekają się letnich butów do biegania na nartorolkach. Czeski producent obuwia do nart biegowych Botas rozpoczyna produkcję przewiewnych butów do techniki łyżwowej i klasycznej współpracujących z wiązaniami SNS Pilot.

Letnie buty do nartorolek Botas będą nosić nazwę Botas Summer Skate - w wersji do techniki łyżwowej i Botas Summer Classic - do "klasyka". Kolorystyka butów - czarny pomieszany z rażącą żółcią - może nie każdemu przypadnie do gustu, ale z pewnością nadaje im sportowego charakteru i sprawia, że ich użytkownik będzie bardziej dostrzegalny na drodze.

Botas Summer Skate Botas Summer zostały wyposażone w wyczynowe podeszwy z karbonową wkładką w systemie SNS Pilot 3 RS 17. To oznacza, że punkt zaczepienia wpinanej w wiązania przedniej belki został cofinięty o 17 mm od noska buta w stronę pięty, co pozwala na lepsze przenoszenie sił i kontrolę nad nartami, a w naszym przypadku - nartorolkami. Buty współpracują z wszystkimi modelami wiązań Salomona w systemie SNS Pilot i SNS Propulse.

Celem producenta było stworzenie lekkich i przewiewnych butów, w których stopy nie byłyby narażone na przegrzanie. Para do łyżwy waży zaledwie 960 gramów, a do klasyka 680 g. Specjalne wycięcia w podbiciu mają poprawić cyrkulację powietrza wewnątrz butów.

Botas Summer Classic W wersji łyżwowej znajdujemy plastikowy wspornik zapinany na rzep nad kostką i twardą podeszwę. Dzięki temu buty mają być sztywne i mniej podatne na wykręcanie stopy. Odmiana do klasyka jest niższa, sięga tuż ponad kostkę, a ugięcie podeszwy jest miękkie. To ułatwia bieganie krokiem klasycznym.

Buty mają pojawić się w sprzedaży pod koniec czerwca. Cena detaliczna w Polsce ma wynosić 699 zł w wersji Skate i 499 zł w wersji Classic. Początkowa produkcja obejmie rozmiary od 40 do 45 EU.

zaktualizowano czwartek, 03 kwietnia 2014 17:01
Oceń artykuł
(4 głosów)

Galeria zdjęć

Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.