Koła Roll’x do nartorolek już dostępne w Polsce

opublikowano: 25 września 2014 autor: Redakcja
Francuska firma Roll'x produkuje koła dla czołowych producentów nartorolek na świecie, w tym dla Swenor i Marwe. Na kołach tej firmy startuje czołówka zawodników ścigających się w Pucharze Świata FIS na nartorolkach. Od niedawna koła tej firmy sprzedawane są także w Polsce.

Najbardziej istotne elementy nartorolek to mosty i koła, ale to przede wszystkim od kół zależy klasa sprzętu. One w głównej mierze odpowiadają za większość wrażeń z jazdy. Jakość kół przekłada się na szybkość, stabilność, przewidywalność, precyzję prowadzenia, przyczepność i trwałość całego kompletu. Dlatego też koła z reguły stanowią większą część ceny nartorolek sportowych.

Od niedawna w Polsce dostępne są koła jednego z najlepszych producentów na świecie. Firma Roll'x, której siedziba znajduje się we francuskich Alpach, specjalizuje się w produkcji kół do nartorolek i rolek szybkich. Model Alu Five 100x24 mm to koła do techniki łyżwowej, które szczególnie upodobali sobie zawodnicy z czołówki zawodów najwyższej rangi na nartorolkach, w tym Pucharu Świata FIS. Koła te są montowane fabrycznie m.in. w nartorolkach do jazdy szybkiej produkowanych przez Swenor - model Equipe RC2. Są sprzedawane w 4 różnych twardościach, a ich dobór zależy od wagi i siły zawodnika, do rodzaju nawierzchni, czy warunków pogodowych.

Sportowcy z nartorolkami z kołami Roll'X Alu Five

Jednym z hitów firmy są też koła treningowe do techniki łyżwowej Roll'x Training Slow, to ulepszona wersja kół montowanych w nartorolkach Marwe. Znajdziemy je między innymi w sprzęcie czeskiej firmy Drlik, o czym pisaliśmy w tekście Koła Drlik Elite - czy lepsze niż Marwe?.

W Polsce dystrybutorem produktów Roll'x jest firma XC4U z Wrocławia. Koła w sprzedaży dostępne są w dobrych sklepach z nartorolkami.

zaktualizowano czwartek, 25 września 2014 14:59
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.