Kompozytowe nartorolki Vexa dostępne na polskim rynku

opublikowano: 09 lipca 2018 autor: informacja prasowa producenta
Vexa zaprezentowała nartorolki do techniki łyżwowej, jak też klasycznej, zbudowane na kompozytowych mostach. Polskich użytkowników może zainteresować nie tylko jakość tych produktów, ale także szokująco korzystna cena.

Sprężyste mosty nośne uznawane są przez specjalistów za najlepsze w nartorolkach do treningu i rekreacji. Ze względu na duże zdolności pochłaniania drgań chronią stawy użytkownika przed wibracjami i mikro uderzeniami przenoszonymi przez koła toczące się po nawierzchni. Odkształcając się pod wpływem przeniesienia wagi lub siły odbicia sportowca imitują zachowanie narty biegowej na śniegu. Chodzi tu nie tylko o wrażenia komfortu, ale głównie rozproszenie sił motywujące użytkownika do stosowania poprawnej techniki narciarskiej.

1.most

Mosty nośne stosowane w nartorolkach Vexa Composite Flex powstały wskutek syntezy specjalnie wyselekcjonowanego drewna z włóknem szklanym. Całość pokryto laminatem z tworzyw sztucznych. Zastosowana technologia zapewnia elastyczność odpowiednią dla nartorolek z tzw. wyższej półki, a także dużą nośność. Z kompozytowe nartorolek marki Vexa mogą korzystać osoby o masie ciała do 120 kg.

Vexa oferuje entuzjastom nartorolek dwa modele - do techniki klasycznej i łyżwowej.

Vexa 63FW Flex Composite Skate

To nartorolki do techniki łyżwowej stworzone na bazie mostów z kompozytu drewna i włókna szklanego. Charakteryzują się dużym rozstawem osi - 63 cm. Dłuższy most wpływa na jego elastyczność i daje możliwość lepszego wyważenia nartorolki. Aluminiowe widełki łączące koła zostały zaprojektowane w taki sposób, że most nośny znajduje się niżej niż osie kół. To znacząco wpływa na zmniejszenie sił działających na kostkę sportowca, obniża też środek ciężkości zespołu użytkownik - nartorolki. Na Vexa 63FW Flex Composite Skate można utrzymać równowagę przy mniejszym wysiłku. W nartorolkach tych znajdujemy koła o standardowych wymiarach 100x24 mm. Prędkość, którą można na nich rozwinąć pozwala na pokonywanie dłuższych odcinków. Dostępne są też wersje z kołami szybszymi i wolniejszymi.

Parametry Vexa 63 FW Flex Composite Skate

Rozstaw osi: 63 cm
Waga: ok. 1 kg / szt.
Wymiary kół: 100x24 mm
Nośność: 120 kg

Vexa 68FW Flex Composite Classic

Model do techniki klasycznej wyróżnia się dłuższym mostem, a przez to także jego większą sprężystością. To parametr pożądany zwłaszcza przy klasycznym kroku naprzemianstronnym. Przy poprawnym odbiciu użytkownik może wyraźnie poczuć ugięcie mostów. Nartorolki otrzymały stabilne koła o wymiarach 75x44 mm wykonane niemal w całości z gumy, co zapewnia komfort i możliwość długiego użytkowania. Nartorolki dostępne są z kołami o trzech różnych prędkościach.

Parametry Vexa 68 FW Flex Composite Classic

Rozstaw osi: 68 cm
Waga: ok. 1,15 kg / szt.
Wymiary kół: 75x44 mm
Nośność: 120 kg

Marka Vexa znana jest z oferowania jakościowych i innowacyjnych produktów w dobrych cenach. Także egzemplarze wykonane w technologii Flex Composite kosztują znacznie mniej, niż topowe modele konkurencji. Cena katalogowa nartorolek Vexa 63FW i 68FW Flex Composite do techniki łyżwowej i klasycznej wynosi 999 zł. Aktualna promocja skierowana do polskich nabywców pozwala zakupić opisywane nartorolki w cenie 769 zł. To kwota, za którą do tej pory można było nabyć co najwyżej średniej klasy nartorolki na bazie mostów aluminiowych. Nabywcy modeli Vexa na kompozytowych mostach skorzystają podwójnie otrzymując produkt najwyższej klasy przy znacznych oszczędnościach.

zaktualizowano niedziela, 08 lipca 2018 19:06
Oceń artykuł
(4 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.