Ochraniacze Vexa Tip Protector uchronią groty kijów przed ścieraniem plastikowych oprawek

opublikowano: 07 września 2022 autor: Redakcja
Zmorą miłośników cross skatingu, czyli jazdy z kijami na pompowanych kołach w terenie, jest szybkie zdzieranie się oprawek grotów widiowych, co znacznie skraca czas użytkowania końcówek kijów. Do sprzedaży trafiły właśnie wytrzymałe osłony Vexa Tip Protector, które likwidują ten problem.

Wszystkie letnie końcówki do kijów dostępne na rynku mają plastikowe oprawki utrzymujące widiowy ząb. Taka konstrukcja sprawdza się bardzo dobrze na asfalcie lub innych twardych nawierzchniach, na których grot nie wbija się w nawierzchnię. Problem zaczyna się wówczas, gdy droga jest na tyle miękka, że groty wbijają się głębiej. Wystarczy, że kije wbijamy w trawę po bokach ścieżki, którą pokonujemy teren, by po dłuższym czasie wytrzeć plastik końcówek.


Po lewej oprawka obtarta i skrócona, po prawej oprawka nowa.

Naturalna nawierzchnia, ziemia, czy żwir, są na tyle "agresywne", że ścierają tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest oprawka grotu. Oprawka się skraca, a po jakimś czasie metalowy ząb - najczęściej jeszcze w bardzo dobrej kondycji - wyłamuje się lub wypada z oprawki. To zjawisko znacznie skraca żywotność końcówki.

Panaceum na wycierające się oprawki znalazł Polak - Tadeusz Lis - pasjonat rolek terenowych, który na swoich skajkach co roku przejeżdża kilka tysięcy kilometrów, z czego dużą część poza asfaltem. Opracował metalowe osłonki, które przejmują tarcie i chronią oprawki grotów widiowych.

- Od bardzo dawna zastanawiałem się nad rozwiązaniem problemu "wycierającej" się przedniej części widii, która skutkowała tym, że grot widii coraz bardziej się odsłaniał i po prostu wypadał. Doświadczyły tego z pewnością osoby, które dużo jeżdżą w terenie - widia wbija się stosunkowo głęboko, plastikowa cześć ściera się przy uderzeniach o np. kamienie, czy inne przeszkody. Próbowałem różnych rozwiązań, jak oklejanie grubą taśmą, rurki termokurczliwe, ale po każdym jednorazowym treningu w terenie, trzeba było wszystko "zbroić" od nowa. Dlatego zaprojektowałem stalowe osłonki, by zaspokoić swoje zapotrzebowanie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany! - mówi Tadeusz Lis.

Ochraniacze zostały wykonane z wysokiej jakości stali sprężynowej, dzięki czemu po założeniu na końcówki kijów trzymają się pewnie. Zachowują też swój kształt po wielokrotnym ściągnięciu i założeniu. Można więc stosować je z kolejnymi kompletami końcówek kijów, gdy zajdzie potrzeba ich wymiany np. z powodu wyłamania, czy stępienia zęba. Produkt jest lekki, sztuka waży zaledwie 5 gram.

Polski wynalazca podjął współpracę z marką Vexa i końcówki pod nazwą Vexa Tip Protector trafiły do sprzedaży. Pasują idealnie do popularnych końcówek tej marki - Vexa Standard i Vexa Ultra Strong. Produkt dostępny jest w dobrych sklepach z towarami dla nartorolkowej braci, w tym w sklepie nartorolkowy.pl.

Cena produktu jest niższa niż jednego kompletu nowych końcówek widiowych, dzięki czemu inwestycja zwraca się bardzo szybko.

zaktualizowano środa, 07 września 2022 14:35
Oceń artykuł
(3 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.