Skike w 2017 roku planuje rewolucję w modelach rolek i nartorolek terenowych

opublikowano: 19 marca 2017 autor: Redakcja
Rezygnacja ze wszystkich dotychczasowych modeli. Przeniesienie produkcji z Chin do Niemiec. Istotne zmiany konstrukcyjne i wiele nowinek w modelach sprzętu. Plany Skike, które mają wejść w życie w 2017 roku, trudno nazwać inaczej niż rewolucją.

Znane wszystkim modele rolek i nartorolek Skike: V07 Plus, V8 Lift, R8, wkrótce znikną z półek sklepowych i zastąpi je sprzęt zaprojektowany od zera. Kiedy to nastąpi? Firma nie podaje dokładnej daty. Wiemy, że nowe modele mają pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku. Obecnie wciąż są w fazie prototypów, oceniając realia sądzimy, że mogą pojawić się w sklepach raczej na jesieni.

Co wiemy już o nowościach? Będą dwa modele. Rolki terenowe o oznaczeniu V9 i nartorolki terenowe z symbolem R9 do montażu wiązań narciarskich. Każdy z nich będzie występować w dwóch odmianach pompowanych kół: o średnicy 150 mm oraz w wersji o zwiększonych możliwościach terenowych z kołami o średnicy 200 mm, które dotąd nie były montowane przez Skike.

v9-200mm

Nowy sprzęt został zaprojektowany od podstaw. Szkieletem konstrukcji ma być aluminiowa rama składająca się z dwóch profili łączonych tulejami dystansowymi. Wiązania, czyli konstrukcje opinające buty i łydkę użytkownika będą wykonane z wysokiej wytrzymałości tworzyw sztucznych. Zastosowanie plastiku daje możliwość ukształtowania tego elementu z dbałością o najdrobniejsze elementy. Ma to zwiększyć komfort użytkowania rolek i poprawić stabilność. Nowa wizja konstrukcji Skike ma dać ich użytkownikowi możliwość regulacji i dostosowania do własnych potrzeb niemal każdego parametru sprzętu.

v9-fire-150mm

Co ważne, w rolkach V9 moduł "wiązań" utrzymujących stopę użytkownika będzie umożliwiał odrywanie pięty, to ma pozwolić na jazdę techniką zbliżoną do narciarskiej. Przewidziano też możliwość stałego związania pięty z mostem za pośrednictwem części dołączanych w zestawie.

W nowym sprzęcie mamy też znaleźć:

  • udoskonalony system pasków, łącznie ma być ich cztery, ich zapinanie ma być też łatwiejsze i szybsze, rzepy będą służyły tylko do ustalenia rozmiaru i nie będzie potrzeby ich zapinania i odpinania za każdym razem, nowy system pasków ma poprawić komfort i stabilność,
  • nowe hamulce z radiatorami z bardzo łatwym i niewymagającym narzędzi systemem regulacji,
  • możliwość montażu wiązań narciarskich w nartorolkach R9 bez konieczności nawiercania otworów w mostach, użytkownik otrzyma wszystkie elementy, włącznie ze śrubami, pozwalającymi na łatwe i samodzielne zamontowanie wiązań,
  • małe szkiełka odblaskowe na każdej rolce V9, jak w rowerze.

r9-150mm

Tymczasem rolki i nartorolki Skike znane nam dotąd wyszły już z produkcji. Oznacza to, że do momentu pojawienia się nowych wersji, możemy liczyć tylko na to, co znajduje się jeszcze w magazynach producenta i sklepów. Podobno nie jest tego dużo. Kto ma upatrzony model, warto szybko dokonać zakupu. Tym bardziej, że producent nie podaje cen zapowiadanych modeli.

zaktualizowano sobota, 18 marca 2017 13:32
Oceń artykuł
(3 głosów)
Kyrhor
Kyrhor Fajnie by było jakby do tych terenówek były jeszcze produkowane koła lane. Jeździć szybciej i lżej też jest fajnie - szczególnie dla mnie bo na pompowanych się czuję jak żaba pływająca w błocie :D
10.04.2017, 18:29
Głosy: +0
Alicja
Alicja Do obecnych modeli są takie koła. Może do nowych też będą pasowały. Sprawdź sobie http://nartorolkowy.pl/kola-i-...owych.html
10.04.2017, 18:31
Głosy: +1
angstrom
angstrom nie wiem co to będzie za plastik, ale po tym co przeszły moje V07 to nie widzę, żeby jakiekolwiek tworzywo sztuczne to wytrzymało (przy mocowaniach kół). Będzie pękać. Trzeba kupić parę starych na zapas, póki są. Znowu lepsze będzie wrogiem dobrego.
14.05.2017, 23:59
Głosy: +1
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.