Skike w 2017 roku planuje rewolucję w modelach rolek i nartorolek terenowych

opublikowano: 19 marca 2017 autor: Redakcja
Rezygnacja ze wszystkich dotychczasowych modeli. Przeniesienie produkcji z Chin do Niemiec. Istotne zmiany konstrukcyjne i wiele nowinek w modelach sprzętu. Plany Skike, które mają wejść w życie w 2017 roku, trudno nazwać inaczej niż rewolucją.

Znane wszystkim modele rolek i nartorolek Skike: V07 Plus, V8 Lift, R8, wkrótce znikną z półek sklepowych i zastąpi je sprzęt zaprojektowany od zera. Kiedy to nastąpi? Firma nie podaje dokładnej daty. Wiemy, że nowe modele mają pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku. Obecnie wciąż są w fazie prototypów, oceniając realia sądzimy, że mogą pojawić się w sklepach raczej na jesieni.

Co wiemy już o nowościach? Będą dwa modele. Rolki terenowe o oznaczeniu V9 i nartorolki terenowe z symbolem R9 do montażu wiązań narciarskich. Każdy z nich będzie występować w dwóch odmianach pompowanych kół: o średnicy 150 mm oraz w wersji o zwiększonych możliwościach terenowych z kołami o średnicy 200 mm, które dotąd nie były montowane przez Skike.

v9-200mm

Nowy sprzęt został zaprojektowany od podstaw. Szkieletem konstrukcji ma być aluminiowa rama składająca się z dwóch profili łączonych tulejami dystansowymi. Wiązania, czyli konstrukcje opinające buty i łydkę użytkownika będą wykonane z wysokiej wytrzymałości tworzyw sztucznych. Zastosowanie plastiku daje możliwość ukształtowania tego elementu z dbałością o najdrobniejsze elementy. Ma to zwiększyć komfort użytkowania rolek i poprawić stabilność. Nowa wizja konstrukcji Skike ma dać ich użytkownikowi możliwość regulacji i dostosowania do własnych potrzeb niemal każdego parametru sprzętu.

v9-fire-150mm

Co ważne, w rolkach V9 moduł "wiązań" utrzymujących stopę użytkownika będzie umożliwiał odrywanie pięty, to ma pozwolić na jazdę techniką zbliżoną do narciarskiej. Przewidziano też możliwość stałego związania pięty z mostem za pośrednictwem części dołączanych w zestawie.

W nowym sprzęcie mamy też znaleźć:

  • udoskonalony system pasków, łącznie ma być ich cztery, ich zapinanie ma być też łatwiejsze i szybsze, rzepy będą służyły tylko do ustalenia rozmiaru i nie będzie potrzeby ich zapinania i odpinania za każdym razem, nowy system pasków ma poprawić komfort i stabilność,
  • nowe hamulce z radiatorami z bardzo łatwym i niewymagającym narzędzi systemem regulacji,
  • możliwość montażu wiązań narciarskich w nartorolkach R9 bez konieczności nawiercania otworów w mostach, użytkownik otrzyma wszystkie elementy, włącznie ze śrubami, pozwalającymi na łatwe i samodzielne zamontowanie wiązań,
  • małe szkiełka odblaskowe na każdej rolce V9, jak w rowerze.

r9-150mm

Tymczasem rolki i nartorolki Skike znane nam dotąd wyszły już z produkcji. Oznacza to, że do momentu pojawienia się nowych wersji, możemy liczyć tylko na to, co znajduje się jeszcze w magazynach producenta i sklepów. Podobno nie jest tego dużo. Kto ma upatrzony model, warto szybko dokonać zakupu. Tym bardziej, że producent nie podaje cen zapowiadanych modeli.

zaktualizowano sobota, 18 marca 2017 13:32
Oceń artykuł
(3 głosów)
Kyrhor
Kyrhor Fajnie by było jakby do tych terenówek były jeszcze produkowane koła lane. Jeździć szybciej i lżej też jest fajnie - szczególnie dla mnie bo na pompowanych się czuję jak żaba pływająca w błocie :D
10.04.2017, 17:29
Głosy: +0
Alicja
Alicja Do obecnych modeli są takie koła. Może do nowych też będą pasowały. Sprawdź sobie http://nartorolkowy.pl/kola-i-...owych.html
10.04.2017, 17:31
Głosy: +1
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.