Skike zaczyna produkować nartorolki

opublikowano: 16 lutego 2015 autor: Redakcja
Firma, która jest potentatem na rynku sprzętu do jazdy z kijami narciarskimi w terenie naturalnym, do tej pory koncentrowała się na produkcji rolek terenowych. Od sezonu 2015 w sprzedaży pojawią się Skike Rollers - nartorolki do montażu wiązań narciarskich.

Do produkcji nartorolek wykorzystano sprawdzone i przetestowane mosty montowane dotąd w najbardziej zaawansowanym modelu firmy rolek terenowych - Skike V8 (przeczytaj nasz test Skike V8 Lift Cross 2R). Nartorolki w sprzedaży będą występowały w trzech odmianach: Skike R8 Combi & Speed

  • R8 Speed - z zamontowanymi poliuretanowymi, szybkimi kołami o średnicy 125 mm - do szybiej i łatwej jazdy po gładkich nawierzchniach,
  • R8 Cross - z zamontowanymi oponami dętkowymi z bieżnikiem o średnicy 150 mm - do jazdy w trudniejszych warunkach terenowych,
  • R8 Nordic - wersja z pompowanymi kołami o średnicy 125 mm z zamontowanymi łożyskami jednokierunkowymi,
  • R8 Combi - w których na przedzie znajdujemy pompowane koła terenowe, a na tylnej osi szybkie poliuretanowe - ta opcja pozwala na lepsze wyważenie nartorolki i zoptymalizowanie uzyskiwanych prędkości.

W nartorolkach można będzie stosować koła z łożyskami jednokierunkowymi (tylko przy kołach terenowych) na obu osiach (przednich i tylnych) jak też wyłącznie na przednich. Będzie to umożliwiało jazdę techniką łyżwową i klasyczną.

Dzięki szybkozamykaczom zastosowanym w osiach kół ich wymiana jest łatwa i trwa krótko. Można więc zapatrzyć się w dwa komplety kół (szybkie i terenowe) i montować je na obu osiach w dowolnej konfiguracji.

W nartorolkach Skike, w przeciwieństwie do ich protoplasty - rolek terenowych - nie znajdziemy fabrycznie zamontowanych hamulców. Można będzie jednak skorzystać z opisywanego u nas hamulca Skike Wahia - który jak się domyślamy, został skonstruowany przede wszystkim z myślą o Skike Rollers.

Producent podał na razie jedynie masę nartorolek w wersji R8 Speed - z kołami poliuretanowymi. Jedna nartorolka bez wiązań ma ważyć 963 g.

Skike Rollers po zamontowaniu wiązań identycznych jak stosowane w narciarstwie biegowym będzie można nazwać prawdziwymi nartorolkami. Wielu biegaczy narciarskich ucieszy się zapewne z możliwości jazdy po sezonie zimowym poprawną techniką narciarską nie tylko po asfalcie, ale także bliżej natury dzięki pompowanym i większym kołom niż w sportowych nartorolkach.

Skike Rollers mają trafić do sprzedaży w Europie w kwietniu 2015 roku. W Europie Zachodniej w zależności od wersji mają kosztować od 200 do ponad 300 EUR. W Polsce cena jeszcze nie została ustalona.

zaktualizowano poniedziałek, 16 lutego 2015 16:34
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.