Testy nartorolek Vexa podczas zawodów cyklu Vexa Skiroll Tour 2018

opublikowano: 23 lipca 2018 autor: Redakcja
Podczas zawodów cyklu Vexa Skiroll Tour w 2018 roku będzie możliwość testowania nartorolek marki Vexa - zwłaszcza modeli na kompozytowych mostach Vexa Flex Composite do techniki klasycznej i łyżwowej. Pierwsze prezentacje i testy odbędą się w Pieszycach na Dolnym Śląsku 28 i 29 lipca.

Sponsor tytularny jedynego polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach - marka Vexa - udostępni chętnym nartorolki do przetestowania. To dobra okazja, aby osobiście wypróbować sprzęt i przekonać się o jego charakterystycznych cechach. Zwłaszcza użytkownicy nartorolek ze sztywnymi, aluminiowymi mostami, będą mogli sprawdzić różnicę w komforcie, amortyzacji i prowadzeniu modeli na mostach kompozytowych.

nartorolki Vexa Flex Composite

Uczestnicy testów będa mogli osobiście wypróbować nartorolki Vexa 68FW Flex Composite Classic i Vexa 63FW Flex Composite Skate, a także uznawane za najbardziej stabilne na rynku nartorolki do łyżwy z kołami 100 mm - Vexa 59A L-gravity. Choć ten ostatni model wyposażony jest w aluminiowe mosty, także jak przekonuje producent, ma bardzo wysokie zdolności do pokonywania nierównego asfaltu i pochłaniania drgań. Na tę pozytywną cechę zwracali też uwagę zawodnicy testujący model, co opublikowaliśmy w teście nartorolek Vexa 59A L-gravity. Nartorolki przeznaczone do prób będą dostępne z wiązaniami w systemie NNN i SNS Pilot.

nartorolki Vexa 59A L-gravity

Pierwsze prezentacje i testy w tym roku odbędą się podczas zawodów Uphill Gór Sowich i Pętla Sowiogórska organizowanych w gminie Pieszyce na Dolnym Śląsku - 28 i 29 lipca. By wypróbować sprzęt należy mieć własne buty narciarskie do wiązań NNN lub SNS Pilot, kije i kask.

Nartorolki Vexa Flex Composite pojawiły się na naszym rynku w czerwcu tego roku. Ich cena katalogowa wynosi 1000 zł. Obecnie można je nabyć w promocyjnej cenie 769 zł. Chętni po przetestowaniu modeli będą mogli zakupić nowy sprzęt. Przedstawiciele producenta dysponują dobrej klasy wiązaniami narciarskimi w cenie około 200 zł, które mogą na miejscu zamontować potrzebującym. Płatność tylko gotówką.

Kolejne testy nartorolek Vexa zaplanowane zostały na wrzesień podczas Rolkowiska w Warszawie (1 września) i drugiej tury zawodów Vexa Skiroll Tour - Kamyk Uphill i Leśny Uphill w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku (15 i 16 września).

zaktualizowano sobota, 21 lipca 2018 14:47
Oceń artykuł
(4 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.