Rękawiczki na nartorolki YOKO YBG [TEST]

opublikowano: 13 lipca 2016 autor: Rafał Koryciński
Przedstawiamy wyniki krótkiego testu dostępnych w Polsce rękawiczek na nartorolki firmy YOKO. Testujący ocenia jakość wykonania i wygodę oraz stara się oszacować trwałość modelu YBG fińskiego producenta.

Od wielu lat używam rękawiczek do nart biegowych i nartorolek wytwarzanych przez większość dostępnych w Polsce producentów, więc bazę porównawczą mam sporą.

O testującym

rafal-korycinski Rafał Koryciński

Biegacz narciarski osiągający bardzo dobre wyniki w otwartych zawodach na nartach biegowych i nartorolkach. Czynny zawodnik teamu nabiegowkach.pl.

Do testów rękawiczek podszedłem z pewna dozą sceptycyzmu, gdyż dotychczas z reguły po okresie 2-4 miesięcy użytkowania w rękawiczkach zaczynały robić się dziury, co zmuszało do wymiany na nowe. Muszę jednak dodać, że trenowałem sporo bezkroku, w tym pod górę, co powodowało znaczne naprężenia w materiale i szwach. To, w połączeniu z potem, skutkowało pracą rękawiczek w trudnych warunkach.

Jeśli chodzi o testowane rękawiczki YOKO YBG, to sprawiają one wrażenie solidnie wykonanych, brak jest luźnych nitek, nieciągłości szwów od wewnątrz i zewnątrz. Są one dobrze dopasowane do rąk, co pozwała dokładnie przenieść siłę z ręki na kijek. Jednocześnie zapewniają potrzebny zakres pracy ręki podczas biegu.

Rękawiczki na nartorolki YOKO

Od wewnątrz wykonane są z wytrzymałego materiału o umiarkowanej grubości, a od zewnątrz z cienkiego, przewiewnego, co jest optymalnym rozwiązaniem na warunki letnio-jesienne.

Rękawiczki na nartorolki YOKO

Kluczową dla mnie kwestią jest trwałość rękawiczek, jednak ze względu na ograniczony czas testowania miałem możliwość tylko około dziesięciu razy założyć je na trening. Po tym okresie nie stwierdziłem żadnych śladów przetarć, czy rozluźniania szwów. Dokonałem jednak porównania lokalizacji dziur w poprzednio używanych rękawiczkach oraz lokalizacji wzmocnień w rękawiczkach Yoko. Zakładając, że wzmocnienia w rękawiczkach powinny być w miejscach przetarć poprzednich rękawiczek, można moim zdaniem wydłużyć wzmocnienie kciuka w głąb powierzchni wewnętrznej dłoni, gdyż jest to miejsce ocierania palca o kijek oraz wydłużyć bardziej w głąb palców wzmocnienia dłoni. Zastosowanie wzmocnienia nie gwarantuje, że przetarcie lub dziura w rękawiczce nie powstanie, ale istotnie zwiększa jej trwałość.

Rękawiczki na nartorolki YOKO

Podsumowując, uważam że rękawiczki Yoko są dobrą propozycją dla osób stosujących umiarkowane obciążenia treningowe. Zbyt krótki czas testów uniemożliwił ocenę ich trwałości w przypadku intensywnych treningów.

Pod tekstem załączamy kilka zdjęć testowanych rękawiczek w różnych ujęciach.

zaktualizowano środa, 13 lipca 2016 07:24
Oceń artykuł
(0 głosów)

Galeria zdjęć

Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.