Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - krok naprzemianstronny

Ten krok najbardziej kojarzy się z techniką klasyczną biegu na nartach i nartorolkach. Jest najwolniejszy, lecz najbardziej uniwersalny. Stosowany na nartorolkach przez osoby, które nie biegały wcześniej na nartach może prowadzić do złych nawyków i wyuczenia błędnej techniki. Warto więc dowiedzieć się z naszego filmu, na co zwrócić uwagę podczas stosowania kroku naprzemianstronnego.
poniedziałek, 07 października 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki klasycznej na nartorolkach - wprowadzenie i bezkrok

Odcinek filmowego kursu techniki biegu na nartorolkach stylem klasycznym jest poświęcony omówieniu i prezentacji najszybszego i zarazem najłatwiejszego do nauki kroku.
poniedziałek, 30 września 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok asynchroniczny

Dwukrok asynchroniczny to krok techniki łyżwowej wykorzystywany do pokonywania podbiegów. Podczas biegu „kulawym", jak potocznie się go nazywa, nogi i ręce pracują inaczej niż przy innych krokach. Szczegółowe wskazówki znajdziecie w filmie.
poniedziałek, 02 września 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok synchroniczny

Ten odcinek kursu poświęcony został na omówienie dwukroku synchronicznego. Tradycyjnie też Mariusz Michałek, zawodnik i instruktor prowadzący nasz kurs, podaje kilka istotnych wskazówek niezbędnych do nauki biegania wszystkimi krokami.
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - jednokrok

Ten odcinek w całości poświęcony jest omówieniu zasad poruszania się najszybszym i najbardziej uniwersalnym krokiem techniki łyżwowej – jednokrokiem. W filmie omówiono też wiele ogólnych zasad dotyczących biegania „łyżwą".
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - podstawy i łyżwowanie

Łyżwowanie to metoda poruszania się na nartorolkach, która nie wymaga użycia kijów. Stosujemy ten krok, gdy jedziemy zbyt szybko, aby operować kijami, czyli na zjazdach i płaskich odcinkach. Od łyżwowania powinniśmy też zaczynać naukę techniki łyżwowej.
poniedziałek, 12 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki

Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - hamowanie i skręcanie

Pierwszy odcinek filmowego kursu przedstawia najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa umiejętności związane z zatrzymywaniem się i zmianą kierunku jazdy na nartorolkach.
poniedziałek, 05 sierpnia 2013 w Filmowy kurs techniki

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.