Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - dwukrok synchroniczny

opublikowano: 26 sierpnia 2013 autor: Redakcja
Ten odcinek kursu poświęcony został na omówienie dwukroku synchronicznego. Tradycyjnie też Mariusz Michałek, zawodnik i instruktor prowadzący nasz kurs, podaje kilka istotnych wskazówek niezbędnych do nauki biegania wszystkimi krokami.

Dwukrok synchroniczny to szybki i ekonomiczny krok. Podczas biegu jednokrokiem na każde dwa odepchnięcia nogami następuje jedno zsynchronizowane odepchnięcie kijami. Krok stosowany jest na płaskich i lekko opadających trasach. Pozwala zaoszczędzić siłę i energię, dlatego często stosowany jest przez zawodników na dłuższych dystansach. To najlepszy krok do rekreacyjnej jazdy na nartorolkach. Łatwo go też opanować początkującym.

mariusz-michalek-267x400

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano sobota, 17 sierpnia 2013 10:21
Oceń artykuł
(4 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.