Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach - jednokrok

opublikowano: 19 sierpnia 2013 autor: Redakcja
Ten odcinek w całości poświęcony jest omówieniu zasad poruszania się najszybszym i najbardziej uniwersalnym krokiem techniki łyżwowej – jednokrokiem. W filmie omówiono też wiele ogólnych zasad dotyczących biegania „łyżwą".

Jednokrok łyżwowy, zwany też potocznie „jeden na jeden", to krok techniki łyżwowej, w którym każdemu odbiciu nogą towarzyszy odepchnięcie dwoma kijami. Krok ten stosowany jest na lekkich podbiegach i prostych odcinkach tras. Wymaga dobrego opanowania równowagi, a także koordynacji rąk i nóg, dlatego początkujący mają często problemy z jego opanowaniem.

W filmie Mariusz Michałek omawia pracę poszczególnych części ciała i podaje wiele wskazówek, które warto zapamiętać, żeby opanowanie jednokroku, jak też innych kroków na nartorolkach, stało się łatwiejsze.

mariusz-michalek-267x400

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano sobota, 17 sierpnia 2013 10:20
Oceń artykuł
(7 głosów)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.