Nowe zakazy przemieszczania się. Można jednak jeździć na nartorolkach.

opublikowano: 25 marca 2020 autor: Redakcja
Od 25 marca 2020 roku obowiązują nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Jak czytamy na stronach rządowych, samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz traktowane ma być jako realizacja niezbędnych codziennych potrzeb. Czyli można jeździć na nartorolkach!

Na Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej możemy poznać wyjaśnienia i interpretację Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. To właśnie te regulacje wprowadzają bardzo duże obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu.

Strona znajduje się pod adresem:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

W dziale pytań i odpowiedzi pojawiło się następujące zapytanie:

Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Udzielono odpowiedzi: Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Odpowiedź jest jednoznaczna, można uprawiać sport, czyli jazdę na nartorolkach. Oczywiście należy robić to w granicach rozsądku. Trudno będzie uzasadnić, że realizujemy niezbędne codzienne życiowe problemy, jeśli napotkamy na policyjną kontrolę 40 km od miejsca zamieszkania, bo właśnie w tym szczególnym czasie, gdy zobowiązani jesteśmy do ostrożności, zdecydowaliśmy się na wielogodzinny nartorolkowy maraton.

Tym wszystkim, którzy uważają, że w obecnym okresie sportowcy powinni zrezygnować z indywidualnej i uprawianej na powietrzu aktywności fizycznej, odsyłamy do naszego tekstu z poniedziałku - Czy jeździć na nartorolkach, gdy wszyscy mówią, by zostać w domu?

zaktualizowano środa, 25 marca 2020 11:54
Oceń artykuł
(2 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.