Pół miliona Norwegów oglądało w telewizji zmagania na nartorolkach w ramach Oslo Skishow 2015

opublikowano: 24 czerwca 2015 autor: Redakcja
Biegi narciarskie notują rekordową popularność w Norwegii. Nawet w lecie śledzi się tam zmagania swoich sportowych idoli. Co dziesiąty Norweg oglądał w TV czerwcowe zawody na nartorolkach w ramach Oslo Skishow.

W najnowszych badania przeprowadzonych w maju tego roku przez agencję Sponsor Insights aż 60% Norwegów zadeklarowało zainteresowanie biegiami narciarskimi. To rekordowa wartość w historii tej największej w Norwegii firmy badań rynku branży sportowej.

To inspirujące widzieć ludzi śledzących nasze działania także w lecie. Mieliśmy właśnie ponad pół miliona telewidzów przed odbiornikami podczas Oslo Skishow, co nas bardzo zadowala. To pokazuje, że biegi narciarskie stają się dyscypliną całoroczną i że wypełniamy potrzeby entuzjastów narciarstwa także w lecie - podsumował dyrektor sportowy norweskiej federacji narciarskiej Åge Skinstad.

Z polskiej perspektywy aż trudno wyobrazić sobie tak duże zainteresowanie nartorolkami. Nasz naród co prawda zainteresował się biegami narciarskimi dzięki wynikom Justyny Kowalczyk, a wielu rodaków nawet spróbowało tego sportu, ale wciąż ma to niewielkie przełożenie na popularność nartorolek. Trudno uwierzyć w spełnienie marzenia, że doczekamy się kiedyś transmisji telewizyjnych z krajowych zawodów narciarskich na asfalcie i że co dziesiąty z nas będzie je oglądał w telewizji.

 

źródło: skiforbundet.no

zaktualizowano środa, 24 czerwca 2015 07:56
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.