Informacje organizacyjne dla uczestników Skikome na Morenu 2020

opublikowano: 04 września 2020 autor: Redakcja
Przedstawiamy informacje przeznaczone dla uczestników rajdu na rolkach i nartorolkach terenowych Skikome na Morenu, który odbędzie się 12 września w okolicach Trójmiasta, jak też szeregu imprez towarzyszących dla uczestników tego wydarzenia.

Impreza główna - rajd na sprzęcie terenowym w sobotę

Prognoza pogody wskazuje na to, że rajd bez przeszkód będzie mógł się odbyć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zbiórka uczestników w sobotę 12.09 o godzinie 08:00 na parkingu przy Stadionie Leśnym, na końcu ulicy Wybickiego w Sopocie.

Organizator zapewnia asystę rowerzystów, awaryjne koła do rolek Skike V8 i V9, podstawowe narzędzia, zestaw do pierwszej pomocy. Trasa rajdu może być zmieniana w zależności od panujących warunków, czas rajdu 3-4 godziny. Trasa kończy się na ulicy Wybickiego. Jeżeli wskutek opadów w dniach poprzedzających rajd trasy będą nieprzejezdne, rajd rozpocznie się w miejscowości Jeleńska Huta. W tej sytuacji, uczestnicy samochodami udadzą się razem na miejsce startu po odprawie na parkingu przy ul. Wybickiego w Sopocie. Dojazd przez Przodkowo, drogą 224 na Wejherowo, zbiórka pod sklepem. O zmianie planu, po wcześniejszej inspekcji trasy, organizator powiadomi uczestników najpóźniej do godziny 17:00 w piątek na stronie FB Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego i na Messegerze, a także na stronie Grupy Skike.

Imprezy towarzyszące

Nocny patrol

Zbiórka w piątek o godzinie 19:00-19:15 w Sopocie na parkingu przy Stadionie Leśnym. Wymagane są kaski i przynajmniej dwie dobre lampy, w tym jedna mocowana na kasku. Organizatorzy zalecają stosować ochraniacze na kolana i okulary bezbarwne. Należy też zabrać zapasową dętkę. Patrol potrwa około 2,5 godzin i skończy się w miejscu startu.

Spotkanie porajdowe

Odbędzie się w sobotę 12 września w Chatce Gołębiewo. Rozpoczęcie planowane na godzinę 16:30, dojazd ulicą Spacerową, po wpisaniu w Google Maps frazy Chatka Gołębiewo można wyznaczyć trasę dojazdu, miejsce skrętu z ulicy Spacerowej będzie oznaczone żółtą tablicą SnaK. Można też dojechać rowerami ulicą Reja albo dojść piechotą ze Stadionu Leśnego, co zajmie ok. 50 min. Udział w spotkaniu jest płatny (koszty obejmują wynajęcie Chatki 360 zł, napoje, naczynia, kawa, herbata, oraz posiłek). Uczestnicy zostaną przywitani chlebem ze smalcem domowym i ogórkami małosolnymi od Krzyśka. Zostaną też podane dania kuchni gruzińskiej z restauracji Cała Gruzja (pożywny gulasz, pieczywo, sałatka i przepyszne kebaby z mielonego mięsa, a na koniec drożdżowy kuch). Koszt uczestnictwa to 70 zł/osobę.

Rejs galarem

W niedzielę zbiórka na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku ul. Dokowa 1 o godzinie 08:00. Rejs potrwa około 2 godzin i kosztuje 30 zł/osobę. Należy ubrać się odpowiednio do pogody i pory dnia. Na galarach są parasole. Po rejsie, jeśli będą chętni, planowane jest wyjście na kawę, później nastąpi pożegnanie

Informacje ogólne

Opłaty należy wnosić na spotkaniu. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, oczywiście tam gdzie jest to możliwe. - Jeśli ktoś nie czuje się w pełni zdrowy lub miał kontakt covidowy powinien zostać w domu - mówi Jodyna, szef ekipy organizacyjnej wydarzenia.

O rezygnacjach należy powiadomić niezwłocznie organizatora pod adresem e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Przy rezygnacjach po 10.09 obowiązuje honorowa opłata w wysokości 50 zł.

Od momentu ukazania się tego komunikatu wszystkie bieżące informacje będą przekazywane na stronie FB Pomorskiego Towarzystwa Rollskiturowego oraz przez Messengera na stronie SKIKE. W razie wątpliwości należy kontaktować się telefonicznie 692820957 lub e-mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

zaktualizowano piątek, 04 września 2020 11:20
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.