Organizatorzy potwierdzają, cykl Vexa Skiroll Tour 2021 ma się odbyć

opublikowano: 23 marca 2021 autor: Redakcja
Rok 2021 ma być piątym sezonem rozgrywania zawodów na nartorolkach w ramach otwartego dla wszystkich polskiego cyklu Vexa Skiroll Tour. Organizatorzy już rozpoczęli prace nad przygotowaniem do rywalizacji. Co już wiadomo o tegorocznym ściganiu się?

Rywalizacja na nartorolkach w ostatnich czterech latach rozwinęła się w Polsce między innymi, a może nawet głównie, dzięki cyklowi Vexa Skiroll Tour. Były lata, że zawody zaliczane do cyklu stanowiły większość polskich otwartych biegów na asfalcie.

Niestety nie znamy jeszcze kształtu cyklu w 2021 roku. - Rozpoczęliśmy rozmowy z samorządami, na terenie których miałyby się odbywać biegi w tym sezonie. Niestety sprawa się trochę przeciąga, głównie możemy winić za to niepewną sytuację, w tym prawną, która wiąże się z trwającą pandemią. Dodatkowo gminy turystyczne muszą mierzyć się ze znacznie mniejszymi budżetami na sport - wyjaśnia Michał Rolski, pomysłodawca i współorganizator cyklu Vexa Skiroll Tour.

Co już wiadomo? Organizatorzy mają potwierdzenie z dwóch gmin, na terenie których cykl Vexa Skiroll Tour gości od początku istnienia. To gmina Pieszyce w Górach Sowich i gmina Międzylesie w Górach Bystrzyckich.

- W ramach naszych mocy jesteśmy w stanie zorganizować osiem biegów w trakcie czterech weekendów w ciągu sezonu startowego. W tym roku, jeśli sytuacja na to pozwoli, zamierzamy rozpocząć cykl w drugiej połowie czerwca i zakończyć go we wrześniu. W każdym z czterech miesięcy odbywałaby się jedna tura. To na razie plany, życie zweryfikuje, czy uda się je zrealizować. Dwa miejsca odbywania się naszych biegów są już znane - to Góry Sowie i Bystrzyckie, czekamy na potwierdzenie z kolejnych dwóch - tłumaczy Michał Rolski.

Organizatorzy deklarują, że chcieliby do końca kwietnia przedstawić kalendarz piątego sezonu Vexa Skiroll Tour.

zaktualizowano wtorek, 23 marca 2021 11:02
Oceń artykuł
(1 głos)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.