Przehyba Uphill

Przehyba Uphill - historia imprezy

opublikowano: 31 sierpnia 2016 autor: Redakcja

Uczestnicy Przehyba Uphill 2014

2014

Na pomysł ścigania się na nartorolkach na drodze na Przehybę wpadł w 2014 roku Witold Trojak z Tarnowa. W sobotę 25 października tego samego roku na wspomnianej trasie odbyła się zerowa edycja imprezy w formie towarzyskiego spotkania - treningu punktowanego. Zobacz relację i zdjęcia z zerowej edycji Przehyba Uphill. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem piękna okolicy i samej trasy zawodów. Już wówczas środowisko było zgodne, że to miejsce jest bardzo dobre dla organizacji imprezy rangi mistrzowskiej.

2015

W 2015 roku Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów wystąpiło z inicjatywą organizacji większych zawodów. Po konsultacjach ze środowiskiem został ustalony termin - pierwsza sobota października 2015. Organizacja biegu pod górę na Przehybę przerosła jednak możliwości stowarzyszenia. Sprawy w swoje ręce wzięły portale nartorolki.pl i nabiegowkach.pl (a ściślej Marek Tokarczyk i Michał Rolski). Pozyskano sponsora - włoskiego producenta nartorolek Ski Way. W zawodach, które odbyły się 3 października 2015 roku wzięło udział 59 osób - wszyscy Polacy. Przeczytaj relację z Ski Way Przehyba Uphill 2015.

zaktualizowano piątek, 02 września 2016 14:37
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy