Mistrzostwa Niemiec na nartorolkach otwarte także dla Polaków

opublikowano: 27 maja 2016 autor: Redakcja

Zmagania podczas zawodów w 2015 roku

Zmagania podczas zawodów w 2015 roku
Organizatorzy Otwartych Mistrzostw Niemiec, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2016 roku w Radeburgu koło Drezna, zapraszają także Polaków do udziału w tych zawodach. Ciekawy program, niskie opłaty startowe i stosunkowo nieduża odległość od polskiej granicy, pozwolą ciekawie spędzić pierwszy weekend czerwca.

Organizatorem zawodów jest DSV - Niemiecki Związek Narciarski. Pragnie przyciągnąć do udziału w imprezie nie tylko zawodników z Niemiec. Na plakacie zapowiadającym mistrzostwa znajdujemy także napisy po angielsku, polsku i czesku. Zawody są otwarte również dla amatorów, lecz tytuły mistrzowskie przyznawane będą wyłącznie zawodnikom legitymującym się licencją Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Dwudniowy program przewiduje biegi dowolną techniką na nartorolkach z mostami o rozstawie kół nie mniejszym niż 530 mm i z dowolnymi kołami o średnicy nie większej niż 100 mm.

Sobota - sprinty

W sobotę 4 czerwca na godzinę 15:00 zaplanowano sprinty na odcinku 200 m. Odbędą się one w centrum Radeburga. Zawodnicy zmierzą się w kwalifikacjach i finałach. Zmagania sprinterskie są imprezą towarzyszącą rozgrywaną poza mistrzostwami. Sprinty na tak krótkim dystansie to konkurencja nieznana w Polsce, ale popularna w krajach, gdzie wyścigi na nartorolkach są codziennością. Jest bardzo widowiskowa.

Niedziela - dystanse

W niedzielę 5 czerwca w programie znajdują się zawody na dystansach. Odbędą się na terenach przemysłowych w południowej części Radeburga. Starsza młodzież i dorośli zmierzą się w dwóch biegach. O 9:00 rano rozpocznie się prolog ze startu indywidualnego na dystansie 4,5 km (starsza młodzież, kobiety i mężczyźni powyżej 50 lat) oraz 6 km (mężczyźni do 50 lat). Na 12:00 wyznaczono start biegu pościgowego na dystansach 15 km i 21 km. O 10:30 ze startu wspólnego ścigać się będą dzieci i młodsze roczniki młodzieży na dystansach od 1,5 km do 7,5 km. Wszystkie zmagania tego dnia prowadzone będą na pętli o długości 1,5 km.

Zapisy

Zapisy na formularzach zawierających nazwisko, imię, rok urodzenia i klub (team) przyjmowane są e-mailowo do 30 maja 2016 roku. Przejdź do formularza. Możliwe jest także zgłoszenie na godzinę przed zawodami na miejscu w biurze zawodów.

Opłaty startowe są bardzo przystępne. W zależności od dnia imprezy i wieku zawodników wynoszą od 3 do 8 euro. Za zgłoszenie w dniu zawodów pobierana jest dodatkowa opłata 5 euro. Wszystkie płatności przyjmowane są w gotówce w biurze zawodów, dzięki czemu unikamy przelewów zagranicznych.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 25 maja 2016 14:08
Oceń artykuł
(0 głosów)
Napisz komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz. Jeśli jeszcze nie masz konta w serwisie, a interesujesz się nartorolkami, dołącz do nas!

busy

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.